Швейцарія зупинила атомну станцію в рамках переходу на відновлювані джерела енергії

Швейцарія вивела з експлуатації Мюленберзьку атомну електростанцію після 47 років роботи у рамках процесу відмови від атомної енергії. 

Технік натиснув дві кнопки в кімнаті управління, щоб зупинити ланцюгову реакцію і деактивувати реактор, в п'ятницю о 12.30, передає eurointegration.com.ua.

АЕС потужністю 373 МВт, яку відкрили в 1972 році, виробляла достатньо електроенергії, щоб покрити споживання енергії сусіднього міста Берн протягом більш, ніж 100 років.

Таким чином, Швейцарія закрила першу зі своїх п'яти АЕС. Рішення відмовитися від ядерної енергетики була підтримана на референдумі 2017 року, який також підтримав плани уряду просувати постійну енергетику з субсидіями на розвиток сонячної, вітрової та гідроенергетики.

Уряд Швейцарії заявив, що не буде будувати нові ядерні реактори і виведе з експлуатації свої існуючі станції в кінці їх терміну служби.

Ніяких дат для зупинки інших атомних електростанцій Швейцарії не встановлено, хоча очікується, що наступною буде станція Бецнау біля кордону з Німеччиною - найстаріша в країні.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка