Швейцарія виділить 521 млн. доларів на знижки для встановлення сонячних електростанцій в 2021 році

Уряд Швейцарії виділив 521 мільйон доларів США (470 мільйонів швейцарських франків) на знижки для встановлення сонячних електростанцій в 2021 році. З них 270 мільйонів швейцарських франків будуть доступні для малих систем потужністю менше 100 кВт та ще 200 мільйонів швейцарських франків – для великих систем, що перевищують 100 кВт. Одноразова винагорода покриває близько 20% інвестиційних витрат, залежно від продуктивності системи, пише PV-magazine.

Для того, щоб зробити реєстрацію на «сонячні» знижки більш зручною для користувачів, Федеральне бюро енергетики звернулось до агентства Pronovo AG з проханням розробити цифровий портал, який призначений для спрощення спілкування з чиновниками.

Галузева асоціація Swissolar також хоче вивести цифровий інструмент на ринок цього року за підтримки швейцарського енергетичного агентства EnergieSchweiz. Цей інструмент, який називається EasyAdmin, сприяє спрощенню проектувальників та установників в адміністративній роботі з Pronovo, мережевими операторами та муніципалітетами.

Нова карта з геоданими про об'єкти генерації електроенергії у Швейцарії тепер доступна на веб-сайті Федерального управління енергетики. Отримавши ці дані, зацікавлені сторони можуть стежити за розширенням сонячних фотоелектричних систем для кожного швейцарського муніципалітету. Це також дозволяє проаналізувати, наскільки муніципалітети вже використовують свій існуючий фотоелектричний потенціал.

Крім того, Швейцарія хоче усунути деякі юридичні перешкоди для фотоелектрики. Наприклад, з 1 липня 2021 року потрібно скасувати вимогу затвердження планування для систем виробництва енергії, які підключені до низьковольтної розподільчої мережі. Це означає, що фотоелектричні системи можна розгорнути легше, дешевше та швидше. Отримання обмеженого дозволу на встановлення також буде спрощене з 1 липня.

Процес сертифікації, необхідний для підтвердження походження фотоелектричних систем потужністю до 100 кіловат, повинен бути спрощений до 1 січня 2022 року.

За останніми даними Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії, в кінці минулого року альпійська країна мала встановлену потужність фотоелектричної енергії приблизно 3,11 ГВт. У 2020 році нові розгорнуті фотоелектричні системи досягли рекордного показника в 529 МВт. У минулому році Федеральна рада також виділила 470 мільйонів швейцарських франків на програму знижок.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка