Швейцарія подвоює грантову допомогу Україні до $100 млн

Швейцарія ухвалила рішення щодо подвоєння фінансової допомоги Україні у 2015-2018 роках у вигляді грантів, що надавалися на реалізацію проектів у сфері ефективного використання енергоресурсів, розвитку інфраструктури та гуманітарної сфери орієнтовно до $100 млн. Зокрема, швейцарці нададуть кошти на реалізацію проектів з поліпшення якості питної води на Донбасі, повідомляє інформагентство «Інтерфакс-Україна»

«На 2015-2018 роки Швейцарія вирішила подвоїти свою допомогу саме в технічній сфері, і бюджет становитиме близько $100 млн», - повідомив надзвичайний і повноважний посол Швейцарії в Україні Крістіан Шененбергер. 

Посол також зазначив, що йдеться про співпрацю з українською стороною щодо реалізації спільних проектів у таких пріоритетних для Швейцарії напрямах, як стабільне використання енерогресурсів і розвиток міст, а також у сфері місцевого самоврядування, будівництва, охорони здоров'я та вирішення питань у гуманітарній сфері.

Одне з гуманітарних питань, яке Швейцарія та Україна планують вирішити найближчим часом, - поліпшення якості води на Донбасі. Як зазначив віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко, йдеться про надання Швейцарією допомоги сходу України в гуманітарній сфері на суму $3 млн.

«Це стосується трьох компонентів: медична допомога, допомога постраждалим сім'ям, а також допомога компанії "Вода Донбасу", щоб поліпшити якість води,  яка на сьогодні обслуговує як неконтрольовану, так і контрольовану українською владою територію», - уточнив Г. Зубко.

Крім того, під час спільної зустрічі урядовці обговорювали проект фінансової допомоги з боку Швейцарії щодо впровадження енергоефективних заходів в Житомирі.

Директор Швейцарського бюро співпраці в Україні Гвідо Бельтрані щодо технічної та фінансової допомоги швейцарського уряду в рамках проекту енергоефективності в Житомирі уточнив, що загальний бюджет проекту співфінансованого українською стороною проекту становить 18,6 млн швейцарських франків, або близько $20 млн за усередненим курсом валют на сьогодні, з яких 15,1 млн швейцарських франків, або близько $16 млн - грантова допомога Швейцарії.

В рамках реалізації цього проекту з упровадження заходів енергоефективності планується, зокрема, установка близько 106 індивідуальних теплових пунктів у багатоквартирних житлових будинках у Житомирі, а також реконструкція котельних і термомодернізація навчалних закладів та установ бюджетної сфери, заміна близько 7 км теплових мереж.

Загалом, за словами Г. Бельтрані, уряд Швейцарії в рамках впровадження проекту «Європейська енергетична нагорода» впродовж 2014-2017 років планував вкласти в реалізацію заходів у Житомирі приблизно 14,5 млн швейцарських франків, або близько 190 млн грн (за курсом валют на липень 2014 року).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка