Швецький інженер побудував годівницю, яка залучає птахів до збору відходів

Шведський інженер побудував "розумну" годівницю, яка залучає сорок до збору кришечок від пляшок.

Ганс Форсберг - старший співробітник у сфері штучного інтелекту і робототехніки у компанії AFRY – застосував автоматизацію завдань у своєму дворі, передає tjournal.ru

На задньому дворі інженера вже кілька років живе сімейство диких сорок. Одного разу інженер побачив, як птахи, відомі своєю любов'ю до крадіжки, намагаються розкрити його вуличні ліхтарі. І тоді йому прийшла в голову ідея - змайструвати "розумну" годівницю.

Форсберг захотів направити "злодійські" нахили сорок в корисне русло - навчити їх збирати дрібне сміття у дворі і обмінювати на їжу. Інженер працював над проектом кілька років, і, за його словами, тільки недавно досяг результату.

Швед знайшов основу годівниці у співтоваристві для 3D-друку, а потім модифікував її, додавши свої деталі. Вийшов повноцінний пристрій для роздачі їжі: коли дрібне сміття потрапляє у спеціальну ємність, запускається механізм, який по трубі передає пташці ласощі (в основному арахіс і спеціальний корм), чітко дозуючи кількість порції.

Годівниця працює на системі з комп'ютером Raspberry Pi 4, камерою і детекторами, за допомогою яких пристрій розуміє, що потрібно прийняти сміття і віддати їжу. Основна "плата" за корм - кришки від пляшок. Їх машина розпізнає за допомогою спеціального металодетектора, який Ганс Форсберг надрукував на 3D-принтері. Заодно він сам написав всі програми для автоматизації годівлі.

Але створення «розумної» годівниці - тільки частина процесу. Ще потрібно було зробити так, щоб сороки зацікавилися пристроєм і навчилися міняти сміття на їжу. На ранніх стадіях розробник привчав птахів до того, що потрапляння кришки на певне місце столу у дворі призводить до появи їжі. При цьому дорослі сороки з підозрою ставилися до будь-яких змін в процесі. Але навчання спростилося, коли з'явилися більш сміливі пташенята.

За словами Форсберга, до моменту публікації поста одна сорока вже повністю зрозуміла процес і активно приносить кришки на обмін. Але її родичі підходять до справи інакше: найчастіше вони просто крадуть їжу, яку отримала більш працьовита пташка.

Незважаючи на прогрес, у проекту є очевидні мінуси. По-перше, поки сороки можуть приносити на утилізацію тільки пляшкові кришки. Це пов'язано з тим, що їх досить легко визначити за допомогою металодетектора. По-друге, Форсберг спочатку хотів, щоб птахи в обмін на їжу «прибиралися» в окрузі, але кришок в околицях не так вже й багато. Тому розробник сам їх розкидає у дворі, щоб сорокам було, що приносити.

Інженер сподівається, що у майбутньому птахи зможуть отримувати їжу в обмін на недопалки, обгортки та інше сміття. Але це вимагатиме нової системи визначення. «На щастя, я працюю у компанії, де розробляють просунуті сенсори на основі нейромереж», - зазначає Ганс Форсберг.

Зараз інженер намагається навчити птахів приносити фрукти, які впали. 


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка