Швеція зупинила перший блок найбільшої атомної станції

Швеція зупинила найстаріший ядерний реактор – перший блок атомної електростанції Рінгхальс.

Ringhals-1 видав останній мегават електроенергії 31 грудня, передає sunnik.com.ua

Реактор потужністю 854 МВт вивели з енергосистеми через 44 роки роботи. Ringhals-1 почав виробляти електроенергію у 1976 році, запущений через рік після закритого у минулому році реактора Ringhals-2. «Рішення про закриття реакторів було прийнято з фінансових міркувань, оскільки обидва блоки технічно могли продовжувати працювати ще кілька років, - заявив головний виконавчий директор заводу Бьорн Лінде. - Планується, що два реактори, які залишилися на найбільшій АЕС Швеції, будуть експлуатуватися, як мінімум, до початку 2040-х років».

Ringhals-1 став четвертим виведеним з експлуатації реактором у Швеції з 2013 року.

Комунальне підприємство "Vattenfall AB" прийняло рішення закрити реактор 5 років тому.

До середини 2022 року Ringhals прибере все радіоактивне паливо з двох зупинених реакторів. Після цього можна буде почати процес демонтажу. До початку 2030 року на майданчиках двох нефункціонуючих блоків повинні бути нормальні рівні радіації, але поки не прийнято рішення про знесення будівель.

Передбачається, що після закриття АЕС-1 рахунки за електроенергію на півдні Швеції зростуть як мінімум удвічі. Шведський керуючий енергосистемою "Svenska Kraftnat AB" пообіцяв витратити до 75 млрд крон протягом наступних двох десятиліть на нарощування потужностей на півдні країни.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка