Швеція запустить танкер на біопаливі з відпрацьованої олії

У Швеції танкер "Stena Immortal" повністю заправлять біопаливом MR1-100, яке виробляється з відпрацьованої харчової рослинної олії.

Тестовий рейс проведе шведська судноплавна компанія Stena Bulk, передає SeaNews

Основний двигун буде працювати на біопаливі у звичайних умовах експлуатації - так компанія розраховує перевірити і довести технічну та експлуатаційну доцільність застосування такого палива.

Біопаливо сумісне зі звичайним паливом, але виробляється з біомаси або біологічних відходів, а не з нафтопродуктів. Хоча існує багато видів біопалива, Stena Bulk використовує тільки паливо другого покоління, тобто, виготовленого з відходів і не конкуруючого з харчовою промисловістю. В даному випадку паливо виробляється з відпрацьованого рослинного масла і поставляється компанією GoodFuels в Роттердамі.

Скорочення викидів CO2 при використанні цього конкретного біопалива становить близько 83%. В ході випробувань Stena Bulk розраховує знизити викиди на 690 тонн -ця цифра дана з урахуванням всього життєвого циклу, тобто, з урахуванням виробництва і доставки палива.

Крім значного скорочення викидів парникових газів, біопаливо також виділяє значно менше оксиду сірки (SOx), ніж звичайні види бункери, що відповідають чинним вимогам.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка