Швеція закрила останню вугільну електростанцію

У Стокгольмі закрили останню в Швеції теплоелектроцентраль KVV6 (Kraftvärmeverk 6), яка працює на вугіллі.

Рішення вивести з експлуатації вугільну електростанцію на 2 роки раніше запланованого терміну прийняло Стокгольмське енергопостачальне підприємство Stockholm Exergi, передає renen.

ТЕЦ мала дві котельні, одна з яких була виведена з експлуатації восени. Інша залишалася у якості резерву, але не була задіяна через теплу зиму. Остаточне закриття відбулося із завершенням опалювального сезону.

"Прагнемо аби наша продукція вироблялася з відновлюваних джерел енергії або шляхом ефективної утилізації побутових відходів, — говорить генеральний директор Stockholm Exergi Андерс Егельруд. – Й надалі працюватимемо над переходом до кліматично нейтральних рішень».

Стокгольм планує повністю відмовитися від використання викопного палива у всіх секторах до 2040 року, а Швеція у цілому зобов'язується повністю перейти на ВДЕ до того ж терміну, і стати кліматично-нейтральною до 2045 року. Закриття вугільної електростанції є одним з кроків до цієї мети.

Згідно з оцінкою Carbon Tracker, більшість вугільних електростанцій в Європі абсолютно неспроможні конкурувати з поновлюваними джерелами енергії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка