Швеція компенсуватиме домогосподарствам 60% вартості домашніх систем зберігання енергії

Швеція хоче припинити спалювання викопного палива для виробництва електроенергії до 2040 року. Днями країна оголосив про надання державних грантів, які компенсуватимуть 60% вартості домашніх систем зберігання енергії. Максимальний розмір субсидії – 50 тис. крон або $ 5,600, повідомляє Сleantechnica.

Субсидія поширюється на батареї, проводку, системи управління, смарт-концентратор енергії і монтажні роботи для будинків з сонячними системами на даху.

«Це додаткова система підтримки сонячних фотоелектричних панелей в Швеції. Це важливий крок на шляху до створення розумної електромережі чистих, відновлюваних джерел енергії, – говорить керівник програми досліджень і інновацій департаменту Шведського енергетичного агентства Андреас Густафссон. – Ми зможемо не лише ефективніше використовувати сонячні системи, а й стабілізувати мережу від коливань частоти і напруги за допомогою домашніх систем зберігання енергії».

Він вважає, що нова програма стимулювання буде привабливою для тих, хто використовує сонячні панелі на даху будинку для власних потреб. Цей ринок у Швеції стрімко зростає (за минулий рік – на 60%) і зараз становить 128 МВт. Соцопитування свідчать, що близько 20% шведських домовласників розглядають можливість інвестування в сонячний дах або невелику вітряну турбіну.Нова шведська програма стимулювання схожа на аналогічну в Німеччині, де встановлено 19 тис. домашніх систем зберігання енергії.

«Зберігання енергії в такому масштабі є новим для Швеції, – каже Андреас Густафсон. Сподіваюся, що ми можемо розраховувати на успіх, нові підприємства і робочі місця».

Програма стимулювання діятиме до 31 грудня 2019 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: