Швецарський банк закликали до більш жорсткої політики фінансування вугілля

Швецарський банк Credit Suisse закликали зайняти більш жорстку позицію щодо фінансування вугілля.

Про це йдеться в листі інвесторів, які керують $2,5 трлн третього за величиною спонсора вугільної енергетики в Європі і найбільшого спонсора видобутку вугілля в Європі з 2016 по 2020 рік, передає mind.ua

«Вугілля, що використовується для вироблення електроенергії, опинилось в центрі уваги, оскільки це одне з викопних видів палива з найбільшими викидами, - зазначається у документі. – Розширення вугільної промисловості давно визнане несумісним з цілями Паризької угоди, які вимагають від країн домогтися до 2050 року нульових викидів вуглецю».  

Підтримуючи обіцянку Credit Suisse привести своє фінансування у відповідність до Паризької кліматичної угоди і встановити науково обґрунтовані цілі щодо скорочення викидів протягом двох років, інвестори вимагають «твердих» операційних кроків щодо обмеження кредитування вугілля.

В листі інвестори підкреслюють, що банк відстає від конкурентів у цьому питанні.

У липні минулого року банк заявив, що припинить фінансування або андеррайтинг компаній з часткою виручки від вугілля понад 25%, якщо у них не буде «надійної» стратегії по диверсифікації від вугілля.

«Однак банк не розкриває, що він вважає «надійною стратегією переходу від вугільної енергетики, на відміну від деяких з його європейських колег», – йдеться у листі.

У своєму звіті про сталий розвиток за 2020 рік Credit Suisse заявив, що через нові обмеження він уже відмовився від деяких угод, додавши, що він прийняв подальше рішення не укладати угоди, що виходять за рамки цієї політики, включаючи випуск облігацій для великих компанії з видобутку вугілля і вироблення електроенергії. Він сказав, що також розробив галузеві схеми переходу на енергоносії для клієнтів, що працюють в низці областей, включаючи видобуток вугілля.

Попри це, інвестори заявили, що хочуть, щоб банк встановив тверду дату, до якої він припинить кредитування вугільних компаній відповідно до рекомендацій Міжурядової групи експертів зі зміни клімату зробити це в країнах ОЕСР до 2030 року і в інших країнах світу до 2040 року.

В групу інвесторів входять неурядова організація ShareAction, Ethos Foundation, який консультує 225 швейцарських пенсійних фондів і фондів комунального господарства, членам якої належить від 3 до 5% акцій компанії, а також BMO Global Asset Management, Actiam і Folksam.

Примітно, що за І квартал другий найбільший швейцарський фінансовий конгломерат Credit Suisse повідомив про чистий збиток у $275 млн.

Роль кредиторів у фінансуванні діяльності підприємств, відповідальних за основну частку викидів парникових газів, все частіше перебуває у центрі уваги інвесторів і політиків, які прагнуть прискорити боротьбу зі зміною клімату.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка