Шведи побудують на Дніпропетровщині завод з переробки сміття в енергію

Відповідний меморандум про співпрацю зі шведським інвестором, компанією «ЕкоЕнерджі», підписав цього тижня заступник очільника Дніпропетровської області Володимир Пруцаков. 

В рамках спільного договору шведська сторона планує побудувати на Дніпропетровщині завод з переробки побутових відходів в енергію. Підприємство потужністю 100 МВт зможе забезпечити теплом та гарячою водою великий житловий масив, а також дозволить ліквідувати всі сміттєзвалища в обласному центрі, йдеться у офіційному повідомленні Дніпропетровської облдержадміністрації. 


За словами експертів, завод виконуватиме функції трьох «е»: екологія, економіка, енергетика. З одного боку, підприємство повністю очистить місто від сміття, з іншого - вироблятиме тепло та електроенергію. А ще - це економічно вигідно. На рік Дніпропетровськ зможе заощаджувати 100 млн. кубів газу. 

Вартість розробки проекту та початкового етапу будівництва становитиме $120 млн. При цьому шведські інвестори реалізовуватимуть проект разом з Дніпропетровською облдержадміністрацією.

Зазначається, що шведська компанія «ЕкоЕнерджі має більш ніж 50-річний досвід з реалізації подібних проектів. Найближчим часом шведська сторона працюватиме нед техніко-економічним обґрунтування проекту. 

Інвестиційний центр при Дніпропетровській ОДА вже запропонував для будівництва заводу три майданчики. Планується, що підприємство з’явиться в області за три роки. Там працюватимуть близько 200 людей. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка