Шведські вчені винайшли прозору деревину, яка може використовуватися замість скла у вікнах

Вчені з Wallenberg Wood Science Center (шведський науковий центр, де займаються продуктами лісової промисловості) поліпшили якість прозорої деревини, створеної хіміком Ларсом Берглундом. Така деревина може замінити скло у вікнах та зберігає свої теплоакумулюючі властивості, повідомляє Newscientist.

«Якщо говорити про внутрішнє освітлення, то ніщо не зрівняється з променями сонця, що проникають в вікна. Незабаром це природне світло буде проникати крізь стіни. Вчені розробили прозору деревину, яка стане будівельним матеріалом», – кажуть вчені.

Прозора деревина допомагатиме заощадити на електроенергії та встановити більше сонячних панелей. Селін Монтанарі з Шведського наукового центру та її колеги створили прозоре дерево, видаливши структурний компонент, який називається лігнін, що дозволяє пропускати світло. Селін обробила деревину, а потім просочила її ПЕГ (поліетиленгліколем) – полімером, який використовують в театральних димогенераторах і зубній пасті. Це підвищило теплоізоляційні властивості. Іншими словами, прозоре дерево довго не пропускає в приміщення мороз або літню спеку – в чотири рази краще, ніж склопакет.

«Коли ми зводимо будинок, то намагаємося використовувати багато скла, але воно має недолік – погану ізоляцію, тому існують великі втрати тепла, – каже Монтанарі. – Дерево має в 10 разів кращу ізоляцію, але воно не пропускає світло. Щодо прозорої деревини, то вона не настільки хороший ізолятор, як натуральне дерево, але приблизно в чотири рази краще, ніж високоякісне подвійне скло».

За словами вчених, прозора деревина – це біорозкладний матеріал. Утилізувати його простіше, ніж пластик, бетон і скло. Залишається домогтися ідеальної прозорості, адже поки що деревина виглядає як матове скло. Одна вчені переконані, що недоліки можна подолати, використовуючи хімію або ж різні види деревини. Робота дослідників вже була представлена на засіданні Американського хімічного товариства.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка