Шведські дослідники створили «енергетичний папір», що зберігає електроенергію і перезаряджається за секунди

На сьогоднішній день компанії, що спеціалізуються на поновлюваних джерелах енергії, змушені весь час вирішувати питання того, як накопичувати сонячну та вітрову енергію. Адже ще й досі не винайдено ефективного способу або системи, яка могла б тривалий час зберігати «зелену» енергію для її подальшого використання під час безвітряної або похмурої погоди. 

Дослідники зі Швеції запропонували нещодавно оригінальне рішення цієї проблеми, представивши так званий «енергетичний папір». 

Для створення «паперу» науковці використали органічний пластик. Розробка вже встановила світовий рекорд за своєю здатністю проводити електричний струм, повідомляє Іnhabitat.com.


У лабораторії Університету Лінчепінга (Швеція) група дослідників створила «папір» з наноцелюлози і провідного полімеру. Під впливом високого водяного тиску целюлоза розщеплювалася на нановолокна. Потім електрично заряджений полімер додали до водного розчину, де він створив тонке покриття навколо волокон целюлози. 

Властивості нового матеріалу вразили науковців. «Енерго-папір» розміром близько 3 сантиметрів може зберігати в собі 1Ф чистої енергії. При цьому він може заряджатися за декілька секунд. А кількість таких зарядів-розрядів (до зношування матеріалу) сягає сотні разів. 


Науковці також зауважують, що свій «енергетичний папір» вони створили з дешевих та доступних матеріалів, не використовуючи токсичних матеріалів. Він легкий та водонепроникний. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: