Шведська компанія будує найшвидший пасажирський електрокаром

Шведська компанія будує найшвидший пасажирський електрокаром.

Розробка P-30 шведського виробника човнів Candela покликана зробити фурор на ринку морського електричного транспорту, передає hightech.plus

Це судно довжиною 12 метрів з двома електромоторами по 60 кВт розганяється до 30 вузлів, а у штатному режимі йде зі швидкістю 20-25 вузлів (37-46 км/год).

Батарея на 180 кВт*год забезпечує запас ходу понад 60 морських миль. Пором призначений для перевезення 24 осіб.

Повномасштабні ходові випробування судна намічені на наступний рік, а початок комерційної експлуатації — на 2023 рік.

Технічні характеристики роблять P-30 самим швидкохідним електричним пасажирським судном у світі, а також першим з настільки великим запасом ходу, - зазначають у компанії. Все це багато у чому завдяки бортовому комп'ютеру, який сотню разів на секунду оцінює кільову і бортову хитавицю і коригує рух порома так, щоб він ковзав по хвилях максимально гладко».

Программа дозволяє не тільки знизити витрату енергії приблизно на 80% у порівнянні з найшвидшими сучасними поромами, але і підвищує стабільність човна і зменшує хвильовий слід практично до нуля. Це означає, що Р-30 зможе швидше, ніж інші пасажирські судна, йти по річках і каналах міст, не заважаючи іншим катерам або навколишнім конструкціям.

«Сьогодні більшість водних шляхів сполучення не використовуються громадським транспортом, навіть незважаючи на те, що майже всі автотраси у годину-пік забиті, - сказав Густав Хассельког, засновник Candela. - Відкриття міських водних шляхів для швидкісного електричного транспорту може стати революцією у міському сполученні для таких мегаполісів, як Сан-Франциско, Сеул або Амстердам — і за дуже низькою ціною».

Випробування Р-30 на воді намічені на 2022 і відбудуться у Стокгольмі. Перших пасажирів електричні пороми почнуть возити у 2023 році.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка