Шведи створили багаторазову заміну пластику з відходів деревини

Шведські вчені створили з відходів деревини матеріал з характеристиками термореактивної пластмаси.

Проривний матеріал з функцією реактопласта на основі лігніну розробили дослідники зі Стокгольмського університету, передає hightech.plus

Вчені з'єднали лігнін -органічний полімер, який утворює стінки клітин рослин, у тому числі, дерев - з нетоксичними хімічними речовинами без попередньої обробки, отриманими з етиленгліколю, отримавши в результаті матеріал з характеристиками, що нагадують термореактивну пластмасу.

Отримана чорна речовина може приймати різноманітні форми. Її можна застосовувати у традиційній технології лиття інжекційного формування. До того ж, змінюючи пропорції лігніну у матеріалі, можна налаштовувати його характеристики: він може ставати м'яким і міцним, твердим і крихким або навіть приймати вигляд надійного клею. У всіх цих випадках, речовину можна повернути у початковий стан впливом температури і багаторазово повторно використовувати. При цьому матеріал зберігає механічну міцність, порівнянну з існуючими реактопластами.

«Матеріал, який ми створили, ідеально вписується у сучасну тенденцію руху до стійких, перероблених матеріалів, - сказав професор Міка Сіппонен. - Завдяки тому, що у його структурі присутні динамічні ковалентні зв'язки, матеріал можна формувати знову і знову, при відносно слабкому нагріванні».

Більшість термореактивних пластмас, що застосовуються сьогодні у всіх без винятку галузях, виготовляється з невідновлюваних матеріалів (продуктів нафтохімії) і без можливості повторного використання. Саме тому вони складають левову частку всіх пластикових відходів у світі. Разом з тим лігнін це побічний продукт целюлозної промисловості, який застосовується у виготовленні нових видів акумуляторів, вуглепластика і бетону.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка