Шведи розробили накопичувач теплової енергії для сонячного комплексу у Дубаї

У Дубаї встановлять накопичувача теплової енергії для сонячного комплексу імені Мохаммеда бін Рашида Аль Мактума(MBR).

TES.POD у шведського стартапу Azelio замовив ALEC Energy, провідного партнера сонячного парку MBR, передає ecotechnica.com.ua

Накопичувач теплової енергії включать в енергосистему центру для відвідувачів сонячного парку, в яку також увійдуть фотоелектричні установки і літій-іонні акумулятори.

Для зберігання тепла у розробці Azelio використовується теплоаккумулюючий матеріал зі змінним фазовим станом-сплав алюмінію, нагрітий до температури 600 °C. Теплова енергія перетворюється в електричну за допомогою двигуна Стірлінга.


«Наша система накопичення енергії - модульна, і це наше перше комерційне замовлення на одинарний блок потужністю 13 кВт — сказав представник Azelio. — TES.POD призначений для щоденної роботи в циклічному режимі: зарядки накопичувача протягом 4-6 годин, а потім вироблення електроенергії протягом 10-13 годин».

Як зазначають у Azelio, система може віддавати енергію у вигляді тепла, ефективна і в жаркому, і в холодному кліматі, розрахована на термін служби до 30 років.


Ще один блок TES.POD ALEC Energy будуть тестувати в Абу-Дабі разом з розробниками екоміста Масдар і дослідниками з місцевого університету. Крім того, Azelio і ALEC Energy також підписали Меморандум про взаєморозуміння, що передбачає створення TES-установки загальною потужністю 49 МВт.

"Присутність в MBR, сонячному парку, що займає провідне місце в світі, дає нам можливість представляти нашу розробку важливій аудиторії і демонструвати, що наше довготривале сховище енергії дозволяє без великих витрат зробити сонячну енергію доступною цілодобово», — сказав генеральний директор стартапу Йонас Еклінд.

До цього контракту Azelio вже уклала низку меморандумів про взаєморозуміння з партнерами з Йорданії, Індії та Мексики. А в Марокко в кінці минулого року компанія ввела в експлуатацію свою першу систему мережевого масштабу в рамках співпраці з мароканським агентством зі стійкої енергетики.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка