Шотландська компанія почала будувати гравітаційну систему енергозбереження

Разом зі зростанням генерації з відновлюваних джерел енергії з'являються і нові технології енергозбереження. Шотландська компанія Gravitricity почала будівництво випробувального об'єкта – вежі висотою 16 метрів – на якому перевірить можливість зберігання енергії в багатотонних вантажах, пише New Atlas.

Якщо стиснути пружину, вона отримає заряд потенційної енергії, який вивільниться, коли пружину відпустять. Ідеї ​​шотландського стартапу Gravitricity працюють на тих же базових принципах, однак замість пружини вони використовують вантажі масою від 500 до 5000 тонн. У міру накопичення енергії вантаж піднімається потужними тросами, створюючи запас енергії. Коли енергія потрібна, вантаж опускається в шахті, обертаючи лебідку, яка генерує електроенергію.

За підрахунками Gravitricity, потужність таких систем складе від 1 до 20 МВт, а працювати вони зможуть до 50 років без втрат в продуктивності. Вони здатні видавати всю накопичену енергію швидко, менш ніж за 15 хвилин, або поступово, протягом восьми годин. Для того щоб зарядити цю гігантську батарею, до лебідки підведені дроти, що йдуть від сонячних панелей або вітряків. Загальна продуктивність системи – від 80% до 90%.

Лебідки та система управління будуються компанією Huisman у Чехії, тоді як Kelvin Power виготовляє вежу у Лестері, Великобританія. Потім деталі будуть відправлені до порту Лейт в Единбурзі для будівництва вежі.

Випробування цього об'єкта повинні розпочатися навесні 2021 року, а повномасштабний проект потужністю 4 МВт має запрацювати пізніше того ж року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: