Шотландія заборонила виготовлення і продаж ватних паличок

Шотландія першою у Великобританії заборонила продаж пластикових ватних паличок у спробі боротися з пластиковим забрудненням.

Новий закон, який був вперше представлений в шотландському парламенті у вересні, наразі набув чинності, передає independent.co.uk

«Одноразові пластикові вироби не тільки марнотратні, але й створюють зайве сміття, яке псує наші прекрасні пляжі й зелені насадження, загрожуючи дикій природі на суші і в морі», - пояснює міністр охорони здоров'я Шотландії Розанна Каннінгем.

Заборона пластикових ватних паличок в Шотландії була високо оцінена екологами Морського консерваторського товариства, які прибрали близько 150 000 пластикових ватних паличок з пляжів Шотландії за останні 25 років.

«Це фантастична перемога для шотландських морів і дикої природи, - зазначила співробітник з охорони природи Морського товариства Кетрін Геммелл. - Ми з нетерпінням очікуємо більш амбітних дій з боку шотландського уряду для зупинки пластикового наступу".

Заборона ватних паличок стала відмінною новиною для дикої природи, зазначає директор WWF Шотландії Ленг Бенкс. "Ватні палички є однією з найпоширеніших форм забруднення морського середовища, тому заборона є дуже довгоочікуваним кроком, який наслідуватимуть інші країни, - сподівається він. - Пластик душить моря і вбиває мільйони птахів, риб і ссавців в океанах, мікропластик вже оселився й у їжі, яку ми їмо, і воді, яку ми п'ємо».

Передбачається, що пластикові соломинки, мішалки і ватні палички будуть заборонені в Англії з квітня наступного року.


За даними уряду, в Англії щорічно використовується близько 4,7 мільярда пластикових соломинок, 316 мільйонів пластикових мішалок і 1,8 мільярда пластикових ватних паличок.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: