Шотландія призначила першого у світі міністра з будівництва будівель з нульовим викидом вуглецю

Шотландія призначила першого у світі міністра житлового будівництва з низьким рівнем викидів вуглецю.

Нову посаду запровадили оскільки нафтове серце Великобританії змінює свій економічний напрямок напередодні саміту Cop26 з навколишнього середовища у Глазго у листопаді, передає world-energy.org

Міністром з будівництва будівель з нульовим викидом вуглецю, відповідальним за зміну політики, яка допоможе Шотландії перейти від вуглецевих видів транспорту та опалення до більш екологічних альтернатив став зелений політик Патрік Харві.

На додачу, Лорна Слейтер стала міністром з зелених навичок, циркулярної економіки та біорізноманіття, причому два призначення стали першим випадком, коли у Великобританії члени Партії зелених увійшли в уряд.

«Історичне» рішення надати співкерівникам шотландських зелених ключову роль у скороченні викидів вуглекислого газу було засновано "у загальному прагненні" працювати разом... для створення більш зеленої, справедливої, незалежної Шотландії", - заявила Нікола Стерджен, перший міністр Шотландії та лідер Шотландської національної партії. - Нам належить подолати величезні проблеми: глобальну пандемію і її довгострокові наслідки, надзвичайну ситуацію з кліматом і посягання уряду Великобританії на повноваження нашого парламенту».

Законодавство уряду Шотландії про зміну клімату передбачає досягнення чистого нуля викидів до 2045 року і скоротити рівні викидів 1990 року на 75% до 2030 року.

Уряд інвестує 33 мільйони фунтів стерлінгів (45,5 мільйона доларів) для просування нафтогазового сектора Північного моря до більш чистої водневої енергетики, а гроші отримані з відкритого у червні минулого року фонду переходу у розмірі 62 мільйонів фунтів стерлінгів. Уряд заявив, що ця програма принесе економіці 403 мільярди фунтів стерлінгів і створить 21 000 робочих місць до 2050 року.

Заявка Шотландії на модернізацію енергетичної системи Північного моря спрямована на скорочення викидів за допомогою проектів, включаючи виробництво низьковуглецевої водневої енергії для роботи з морським вітроенергетичним сектором країни.

«Будь-який перехід до чистого нуля повинен бути справедливим, і моя увага буде зосереджена на реалізації політики, яка підтримує нашу робочу силу та економіку в цілому", - запевнила Лорна Слейтер.

Разом з тим Патрік Харві сказав, що планує просувати політику, яка покращує життя людей, одночасно підтримуючи невідкладну мету вирішення надзвичайної ситуації зі зміною клімату у міру виходу з пандемії.

Нікола Стерджен сказала, що Шотландія переживає перехід від викопного палива.

«Хочу, щоб навички, інфраструктура, досвід, накопичені за десятиліття на північному сході Шотландії і у Північному морі, були перенесені на створення інфраструктури для поновлюваних джерел енергії», - сказала вона.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка