Шотландія першою світі запроваджує систему опалення будинків відновлюваним воднем

Великобританія підійшла на крок ближче до досягнення нульових викидів вуглецю, оприлюднивши план впровадження на 100% «зеленого» водню для побутових потреб та опалення в 300 шотландських будинках. Таке рішення робить Шотландію першою країною з водневою системою опалення, пише Inhabitat.

Шотландська газова компанія SGN відповідатиме за облаштування будинків системами водневого опалення. SGN планує розпочати оснащення будинків у шотландському окрузі Файф. Водневим опаленням сім'ї користуватимуться протягом наступних трьох-чотирьох років.

Новий проект – це випробування, розпочате урядом Великобританії для відстеження життєздатності використання безвуглецевого водню, що утворюється внаслідок електролізу. Британський регулятор енергетики Ofgem профінансував проект 24 мільйонами доларів в рамках інноваційного конкурсу, спрямованого на пошук нових відновлюваних джерел енергії.

2.jpg

Також виділено 17 мільйонів доларів на випробування використання доступних трубопроводів природного газу для безпечного транспортування водню на великі відстані.

«Такі сектори, як тепло, важко декарбонізувати, і важливість газових мереж для поточного енергопостачання Великобританії означає, що подібні проекти є надзвичайно важливими, якщо ми хочемо доставити енергію з низьким рівнем вуглецю надійно та безпечно для всіх споживачів», – сказав Ентоні Грін, керівник Національної мережі.

Великобританія вважає водень життєздатною енергетичною альтернативою для 85% будинків у країні, які все ще використовують газ для опалення.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка