Школярки із Запоріжжя представили у США додаток, що моніторить рівень забрудненості повітря в місті

Команда 15-річних дівчат із Запоріжжя виступила у фіналі конкурсу Technovation Challenge у Сан-Франциско зі своїм додатком AirNear, що моніторить рівень забрудненості повітря в місті.

Як повідомляє MediaSapiens, додаток показує забрудненість повітря в рідному місті дівчат – Запоріжжі. До участі в Technovation Challenge Анна Шило, Євгенія Камінська і Даша Табунщик програмувати не вміли. За три місяці вони просунулися від ідеї AirNear до створення прототипу свого додатку.

У ньому є карта Запоріжжя на якій позначено зони з концентрацією певних типів шкідливих речовин. Додаток вказує точні координати забруднення та які саме шкідливі речовини там накопичилися (зокрема, фенол, оксид азоту). Дані команді щотижня надає запорізька лабораторія при Міністерстві охорони здоров’я. За задумом, мешканці Запоріжжя зможуть планувати свою активність поза домівкою, враховуючи ризики для здоров’я. Крім того, AirNear робить проблему забрудненого повітря більш видимою.

«У Запоріжжі це основна проблема, тому ми вирішили зосередитися на ній, — розповіла учасниця команди Даша Табунщик. — Щодня ми виходимо на вулицю і буквально бачимо смог. Коли сідає сонце, через пил розсіюється світло. Видно, чим ми дихаємо. Ми спершу намагалися продумати тему сміття, тому що забруднення землі теж є негативним явищем, але зрештою зійшлися на думці, що в наших силах зробити ось такий додаток».

Важливість додатку ще й в тому, що він привертає увагу до проблеми забруднення повітря в Запоріжжі. Розробниці вже зустрілися із заступником мера Запоріжжя, побували в запорізькій лабораторії при Міністерстві охорони здоров’я.

«Можливо, якраз цей додаток згуртує людей, щоб вони могли чинити тиск знизу, тиск громадськості, аби місцеві заводи, як мінімум, дотягували до екологічних норм ЄС, – говорить одна з ініціаторок втілення програми в Україні Ірина Озимок. – Це процес соціальної відповідальності кожного громадянина. І те, що це роблять школярки, – досить круто».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка