Школярі із Золотоноші розробляють спосіб «виробництва» води з повітря завдяки шахтам

Школярі із Золотоноші(Черкаська область) розробляють спосіб «виробництва» води з повітря завдяки шахтам.

З проектом «Вода з повітря» команда робототехніки "ZoloWizards" взяла участь у Черкаському регіональному чемпіонаті з робототехніки FLL на тему "Вода і людина" і виборола друге місце у категорії "проект" і четверте місце у загальному заліку, передає Прочерк

Як зазначає учасниця "ZoloWizards", учениця 8-Б класу Золотоніської гімназії ім. С.Д. Скляренка Софія Грязон, сьогодні нестача води – це найголовніша проблема. 

«Щоб отримати воду з повітря, достатньо вирити шахту під землею та встановити над нею вентиляційну систему, - пояснює вона. - Вентилятор буде створювати вихор і постійно протягувати повітря крізь шахту, всередині якої будуть утворюватися умови точки роси: температура при якій конденсується волога – при цьому вода, яка утворилася, буде збиратися в резервуар".

Юні робототехніки перевірили теорію в лабораторних умовах – і отримали доволі оптимістичні результати.

"Ми запропонували міськводоканалу добувати у такий спосіб воду для поливу клумб та роботи міського фонтану, - продовжує Софія Грязон. – Наш проект зацікавив місцевого власника теплиць, якому потрібна вода для поливу рослин».

За словами учасниці "ZoloWizards", команда змогла реалізувати найсміливіші плани завдяки First lego League, щоденній підтримці адміністрації гімназії, а також відданій роботі тренера та кожного з учасників. «Наш досвід має бути поширений у Черкаській області та загалом Україні", - наголошує Софія Грязон.

За останні три роки команда "ZoloWizards" досягла значних результатів, продовжує вона. 

"У 2016 році ми блискуче дебютували на першому в Україні чемпіонаті з робототехніки та отримали нагороду "Командний дух, що надихає", - розповідає Софія Грязон. – А минулий рік став для нас знаковим: на першому Черкаському регіональному турнірі з робототехніки FLL ми вибороли друге місце і отримали можливість поїхати до Данії на всеєвропейський турнір, який ще більше надихнув на нові ідеї та інноваційні рішення".

Чемпіонат FLL - це не лише роботи та інженерія, а й проект - завдання, що передбачає дослідження та пошук учнями інноваційних ідей для вирішення реальної проблеми, актуальної в усьому світі.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка