Школяр з Вінниччини збирає і сортує сміття з вулиць, щоб подати приклад іншим

11-класник Едуард Педоренко зі Стрижавки Вінницької області добровільно допомагає своєму селищу, позбавляючи його від сміття. Після уроків хлопець вдягає рукавички і прибирає вулиці. Зібране сміття він сортує і здає на переробку, а на зібрані гроші допомагає воїнам АТО, передає Сегодня.

У селищі з населенням 10 тисяч мало сміттєвих баків, тому сміття часто викидають прямо на узбіччя. Комунальні ж служби не встигають прибирати за всіма людьми, які кидають сміття, а штрафи мало кого лякають.

«51 гривня для фізичної особи і 850 грн. – для підприємства. Потрібен більш жорсткий контроль, – зазначив заступник Стрижавської сільського голови Ігор Гусак».

Після школи Едуард йде на ринок, де на кишенькові гроші купує рукавички та сміттєві пакети. За день він збирає близько 20 пакетів з пляшками, пластиком і папером, а потім, з вчителькою і сусідами займається сортуванням і здає як вторсировину. Щомісяця сміття приносить приблизно 500 гривень доходу, які перераховуються на допомогу військовим в зоні АТО.

Заробляти на смітті Едуарда навчили в школі: там на кожному поверсі стоять баки для батарейок, пластику й паперу. На кошти, виручені від вторсировини, купили тенісні столи, м'ясорубку, проектну дошку в екологічний кабінет та багато інструментів в майстерню для трудового навчання. Тому збирати сміття школяр почав ще минулого року, а до цього разом з друзями п'ять років поспіль прибирав місцевий пляж. Приклад 11-класника надихнув вже багатьох його односельців. Навесні Едуард планує влаштувати толоку в Стрижавці і запросити на неї всіх земляківЯкщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка