Школяр з Дніпра створив пристрій, що заряджає телефон під час ходьби

Школяр у Дніпрі розробив та зібрав пристрій, що здатний заряджати мобільний телефон від ходьби. Під час руху винахід виробляє до 5 вольт напруги, якої достатньо для підживлення акумулятора смартфона. Дев'ятикласник уже заробив на своєму винаході перший капітал – виграв грошовий приз на міському конкурсі новацій, повідомляє 5 канал.

Над винаходами Макар працює у власній лабораторії вдома. Школяру стало в пригоді захоплення малюванням . Перш ніж втілити ідею у життя – створює креслення майбутнього виробу. Свій винахід школяр назвав «Пульсаром». Над створенням тестової моделі підліток працював майже два місяці. Зізнався, за цей час були й невдалі спроби. Макар користується пристроєм в основному на дачі, коли треба багато ходити, а розеток там небагато.

«Енергія виробляється за рахунок згинання колінного суглоба. Там стоїть механізм, який приводить у дію два генератори, і так виробляється електрика», – пояснює юний винахідник.

Опановувати роботу з електронікою школяру допомагає відео в Інтернеті. Поради підлітку дає і шкільна вчителька з фізики.

Винахідник зізнається, що «Пульсар» не досконалий. Для створення пристрою хлопець використав дешеві та доступні деталі. Деякі з них знайшлися у домашньому господарстві. Щоб отримати кошти на вдосконалення тестової моделі, школяр взяв участь у міському конкурсі, де передбачена фінансова нагорода. Макар став наймолодшим переможцем серед авторів найкращих стартапів.

«Зараз я розробляю модель для друку, які будуть набагато краще прилягати до ноги, планую всі компоненти перевести на поверхневий монтаж, розробляти друковані плати», – зазначив Макар Дробишев.

Нині 14-річний винахідник думає, як зробити «Пульсар» зручнішим і компактнішим, та сподівається, що колись його модель стане прототипом промислового зразка.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка