Школи Тернополя економлять завдяки пунктам погодного регулювання

Протягом 2014  року всі комунальні заклади освіти та науки Тернополя були облаштовані індивідуальними тепловими пунктами погодного регулювання.

Енергоощадні заходи були проведені у рамках реалізації програми енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації житлового фонду і соціальних установ міста у 2012-2015 роках.

Встановлення спеціального обладнання, яке регулює подачу тепла у приміщення в  залежності від температури повітря навколишнього середовища та наявності у ньому людей, дозволило вищезгаданим закладам вже у першій половині опалювального сезону 2014-2015 року відчути суттєву економію. Регулятори теплової енергії виявились особливо ефективними для шкіл, де учні перебувають лише 20% від загальної кількості часу, враховуючи нічний час, вихідні та святкові дні, а також весняні, осінні та зимові канікули. 

В умовах опалювального сезону, який триває в Україні 180 днів, теплові пункти погодного регулювання автоматично реагують на зміну температури та дозволяють тримати оптимальні показники. Так, якщо серед зими видаються теплі дні, автоматика заощаджує дефіцитну теплову енергію, обмежуючи обігрів приміщення. Як результат, рахунки за опалення стають значно меншими.

Таким чином, під час зимових канікул, які цього року будуть в Україні найдовшими, у тернопільських шкільних кабінетах буде зберігатися мінімально допустима температура щодо певних погодних умов. Уже зараз місто економить на регуляторах тепла сотні тисяч гривень. Приміром, 25 грудня навчальні заклади Тернополя спожили теплової енергії в межах 116 Гкал, а в перший день канікул – близько 30 Гкал. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка