Школа на Буковині отримає сонячну станцію та утеплені фасади за 12 млн грн

Школа у місті Вашківці(Чернівецької області) встановить сонячну електростанцію потужністю 30 кВт та утеплить фасади за 12 млн гривень.

Енергоефективні заходи із застосуванням відновлювальної енергії у будівлі площею 7000 кв. м впровадять в рамках проекту, який став переможцем конкурсу Державного фонду регіонального розвитку, передає acc.cv.ua

"Передбачається реконструкція даху ЗОШ І-ІІІ ступенів по вулиці Грушевського,3 та встановлення на ньому сонячної електростанції з допустимою номінальною потужністю 30 кВт, утеплення фасаду (включаючи заміну вікон) та реконструкція тепломережі, - розповіла директор Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування Тетяна Татарчук. – Плануємо знизити витрати на опалення будівлі на 25% та скоротити в півтора рази споживання електроенергії".

Бюджет проекту вартістю 11,8 млн гривень розрахований на 2 роки - 2,36 млн гривень буде профінансовано коштом місцевого бюджету.

«Реконструкція Вашковецької ЗОШ відбувається в рамках реалізації концепції «Нова українська школа» для створення умов надання високоякісних освітніх послуг, - зазначає Тетяна Татарчук. - Дієвим механізмом комплексного вирішення проблем енергоефективності в проектах регіонального рівня є Державний фонд регіонального розвитку, в якому для проектів з енергоефективності виділена окрема квота фінансування».

Нещодавно дві громади Чернівецької області - Сторожинецька та Мамалигівська завдяки участі в ініціативі Програми «U-LEAD з Європою» отримали «валізи енергоаудитора» з необхідним обладнанням. В громаді окремий працівник-енергоменеджер опановує ці нові навички.

Впродовж кількох років у Глибоцькому ліцеї завдяки виграному проекту діє «Школа енергії», де старшокласників навчають основам енергоаудиту. Придбане у рамках проекту мобільне обладнання енергоаудитора дозволяє проводити необхідні виміри не тільки в школі, а і в інших будівлях громади, що і роблять ліцеїсти.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка