Шкільний проект на Вінниччині збирає кошти на краудфандинговій платформі, щоб навчити дітей заробляти на смітті

Команда вчителів екології навчальних закладів Вінницького району та активістів громадської організації «Наше Поділля» започаткували проект «Зелена школа», що має навчити дітей сортувати сміття у школі та заробляти на цьому додаткові кошти. Щоб втілити проект в життя команда організувала збір коштів на краудфандинговій платформі для освітніх проектів GoFundEd.

Вчителі мають намір організувати сортування відходів у школах сіл Мізяківські Хутори та Стадниці Вінницької області. Відсортоване сміття продаватимуть підприємству-заготівельнику вторсировини ТОВ «Подільська Січ», а зароблені кошти планують витратити на столи для гри у настільний теніс.

«На нашу думку, школа є ідеальним майданчиком для впровадження екологічної освіти, але за умови, що вона буде якісною і безпосередньо пов’язаною із повсякденним життям та розумінням того, як кожна людина незначними змінами у своїй щоденній поведінці може змінити екологічну ситуацію у своїй країні та у світі».

Вчителі підрахували, що

Також завдяки проекту вдасться заощадити чималі ресурси:

Щоб навчити дітей сортувати сміття команда проведе додаткові уроки екології, а у школах встановлять контейнери для роздільного збору відходів. Для того, щоб процес сортування був веселим і захопливим, у школі проходитимуть екологічні майстерні, акції, конкурси та змагання. Активних учасників заохочуватимуть подарунками. За перший рік реалізації проекту, тобто протягом 2017 року, команда сподівається не лише привчити дітей до сортування, а й зібрати 3-4 тонни відходів.

Що вже зроблено?

Команда вже організувала сортування відходів у Стрижавській школі-ліцеї, учні якої заробили на смітті 7798 грн. За ці кошти для дітей придбали два тенісних столи, футбольні м’ячі та розвиваючі ігри для шкільної ігрової кімнати.

«Тепер ми збираємо кошти для масштабування проекту на інші школи району. Хочемо поширити цю діяльність на школи в селах Мізяківські хутори та Стадниця. Для запуску проекту у Мізяківсько-Хутірській школі наша команда вже залучила кошти спонсорів у розмірі 1600 гривень, для придбання чотирьох контейнерів для сортування паперу та пластику».

Для реалізації проекту вчителям необхідні: 12 контейнерів об’ємом 90 літрів для сортування паперу та пластику, які встановлять у шкільних коридорах; 8 контейнерів об’ємом 240 літрів для сортування паперу, пластику та скла на шкільному подвір’ї; інформаційні буклети для батьків школярів та їхніх сусідів; екологічні роздатки для дітей (лінійки з екологічним маркуванням пластику). З їх допомогою діти зможуть визначати види пластику які придатні для вторинної переробки; роздаткові та витратні матеріали для проведення екологічних тренінгів (папір для фліпчарту, кольоровий папір, маркери, стікери, олівці, ножиці, клей тощо).

«Зелена школа» вже зібрала 12 600 гривень, але до завершення збору коштів залишилося ще 5 днів, тому підтримати шкільний проект може кожен.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка