Щорічно в океан потрапляє 6,2 мільйона тонн азоту зі стічними водами

6,2 мільйона тонн азоту щорічно потрапляють в океан зі стічними водами.

Про це йдеться у дослідженні проведенному групою вчених з Каліфорнійського і Колумбійського університетів, передає ecosphere.press

Вчені проаналізували 135 тисяч водозбірних басейнів по всьому світу і з'ясували, як стічні води руйнують підводні екосистеми і прибережні райони.

Результат показав, що від загального числа стічних вод, які зливаються в океани, з каналізації надходить - 63%, 5% - з високоефективних або септичних систем очищення і 32% - напряму.

Особливу небезпеку для океану представляє азот, на якому вчені і зосередилися у своєму дослідженні. 46% всіх азотистих сполук потрапляє у Світовий океан з Індії, Південної Кореї та Китаю. Високі рівні біогенних елементів(сполуки азоту) можуть привести до цвітіння водоростей.

Так відбувається, коли є достатньо сонячного світла для підтримки фотосинтезу водоростей. А оскільки при загальному підвищенні температур сонячного світла стає все більше, відбувається виснаження біогенних елементів, і загибель водоростей, що призводить до дефіциту кисню у морській воді.

Вчені відзначають, що крім цього стічні води є джерелом гербіцидів, пестицидів і мікропластика, що теж негативно впливає на підводні екосистеми.

За їх оцінками, стічні води мають серйозний вплив на 58% всіх коралових рифів планети і на 88% морських водоростей.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка