Що станеться із Землею при підвищенні температури на 5 C

Багато дослідників вказують на процеси зміни клімату, котрі пов’язані з діяльністю людства. Різні технології використовуються для забезпечення комфортних умов проживання та існування населення планети. Використовуються ресурси надр, котрі стали паливом для машин, котлів та багатьох технологій. Основним процесом отримання людством енергії є спалювання палива, котре приводить до значних викидів в атмосферу небезпечних парникових газів. Планета починає перегріватися.

Вчені стверджують, що збільшення на 2 градуси температури на Землі, започаткує неповторні зміни. Кожному слід задуматися на питанням співіснування з природою і забезпечити економно-мінімальне споживання енергії. 
 
Деякі прогнозні наслідки зміни клімату, розроблені вченими, приведено нижче.

Підвищення температури на +2,4
Можуть зникнути коралові рифи. В Північній Америці пилові бурі суттєво завадять сільському господарству. Танення льодовиків приведе до затоплення низинних дельт. Розтоплені льодовики в Перу залишать без води 10 млн людей. Вимирання загрожує третині живого. 

Підвищення температури на +3,4
Ліси в тропіках почнуть зникати через пожежі. Вся Південна Америка буде під димом і попелом. Бразилія перетвориться в пустелю. Полярні льоди повністю зникають разом з полярними ведмедями, моржами і нерпами. Пустеля Калахарі охоплює всю південну Африку. 

Підвищення температури на +4,4
Танення льодовиків в горах і в полярних районах примушує десятки мільйонів людей мігрувати. Вічна мерзлота в Сибіру і в тундрі починає танути і виділяти велику кількість метану та СО2, що пришвидшить ріст глобальної температури. Пустелі охоплюють південну Іспанію, Італію та Грецію. Більше половини диких видів зникає.

Підвищення температури на +5,4
Розтоплюється Антарктика. Океан підвищується на 5 метрів. Більшість людей шукають порятунку від високих температур в полярних зонах. Світовий ринок продуктів зникає.

Підвищення температури на +6,4
Вимирає більшість видів на планеті. Підвищення температури океану вивільняє з дна метан, океан втрачає кисень, виділяється отруйний сульфід водню, який руйнує озонний шар. В атмосфері гіпербурі величезної сили та жорстокості. Таке підвищення температури забере життя у більшості.


Оцінюючи такі песимістичні сценарії загроз незворотніх змін клімату, надзвичайно важливо зробити правильний вибір для переходу на економне на ефективне використання енергії, на використання альтернативних джерел енергії. 
За матеріалами Задорожної І.П - Основи енергоефективності

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка