Що пропонували наукові журнали 7 років тому

Для того, щоб зрозуміти чи всі пропозиції з використання відновлювальної енергії мають можливість реалізуватися, цікаво повернутися до тих пропозицій, котрі звучали в журналах кілька років тому. Журнал "Popular Science"  в 2007 році опублікував статтю, яка узагальнювала розробки в області альтернативної енергетики. Останній термін звучав – нешкідливої енергетики.

Почали з вітру. Вже тоді відмічено, що за попередні 20 років ціна енергії вітру знизилася на 85%. У багатьох районах США (таких як Канзас, Північна Дакота, Техас, Колорадо) енергія, отримана на вітряних електростанціях, коштує дешевше за енергію звичайних електростанцій. Максимальна одинична потужність ветрогенераторів досягла 6 МВт. Вартість ветрогенераторів вже порівнялася з вартістю будівництва вугільних станцій (1500-2000 дол/кВт). Німеччина виробляла 20% електроенергії на вітро-електричних станціях.

Звернули увагу на розподільні мережі. Широке розповсюдження сонячних, вітрових і інших локальних джерел енергії вимагає перебудови мереж так, щоб потік енергії міг здійснюватися в двох напрямах: як до споживача, так і від нього.

Поставили питання замінити всі звичайні автомобілі на  авто з гібридними двигунами (PHEV). У таких автомобілях поєднується двигун внутрішнього згорання і електрична силова установка. Запасати енергію в акумуляторах автомобіль зможе і при гальмуванні. Якщо замінити всі транспортні засоби Америки на автомобілі PHEV, споживання нафти в США знизиться на 70-90%. В 2007 році в США був тільки один прототип автомобіля PHEV - мікроавтобус Dodge Sprinter.

Відмічено застосування етанолу, що це вже серйозно впливає на світовий ринок продовольства. У 2007 році на ринку США планували продати біля одного мільйона автомобілів, пристосованих до цього виду палива. Число етанольних заправок мали довести до однієї тисячі. Учені бачать можливість  використання як сировини для етанолу використання різних відходів сільського господарства і деревообробки.

Необхідно збільшити використання енергії сонця. Коефіцієнт корисної дії таких установок не перевищує 15-20%. У пустелі біля Лос-Анджелеса будувалась нова установка для перетворення сонячної енергії в електричну (сонячний колектор) з ККД 30%. Передбачено використання тисяч величезних (11 м в діаметрі) увігнутих дзеркал, котрі за допомогою електронного пристрою відстежуватимуть рух сонця і коректуватимуть положення дзеркал.    Дзеркала направлятимуть сонячне світло на колектор, в якому нагрівається водень, який у свою чергу використовується у  двигуні Стирлінга.

Воднева енергетика  - обіцяє перехід до широкого використання водню. в США розроблена стратегія переходу економіки США на щонайширше використання водню. Проблема водневої енергетики полягає в тому, що поки не розроблений економічно і екологічно ефективний спосіб отримання водню. Інша сфера застосування водню - паливні елементи. Потужність - від 0,75 до 10 кВт.

Енергія хвиль - пілотні проекти будівництва хвилевих електростанцій реалізуються в даний час в Португалії (проект Pelamis), Англії і Шотландії.

Використання енергії землі і зберігання тепла. Найбільшим виробником геотермальної електроенергії є США - в 2005 році 16 млрд. кВт*год. Основні промислові зони : «гейзери» - в 100 км. на північ від Сан-Франциско (1360 МВт встановленої потужності), і північна частина Солоного моря в центральній Каліфорнії (570 МВт встановленої потужності). У Неваді встановлена потужність станцій досягає 235 МВт. 

Використовувати біомасу потрібно і для задоволення енергетичних потреб. Типова ферма в американському штаті Вермонт - 1,5 тис. худоби. Виробництво електроенергії з біогазу - 1,8 млн. кВт*год на рік. Відходи є прекрасним добривом (компостом).

Раціональне використання енергії – завдання дуже важливе. Економіка США зараз споживає на 47% енергій на 1 долар ВВП менше, ніж це було 30 років назад.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка