Що потрібно знати про енергоощадні будинки?

Чи може бути енергоощадний будинок красивим?

Очевидно, що термін красивий не піддається уніфікації – у кожного свій естетичний смак. Але для кожного енергоощадного будинку є подібні вимоги, котрі повинні бути реалізовані в тому числі і в архітектурних формах. Переважно це повинен бути прямокутний будинок. Інші форми, для смаку, коштують набагато дорожче з точки зору витрачання енергії. Обмежено кількість вікон з північного боку, але збільшено з південного. Розміщення кімнат повинно відбуватися за функціональним принципом. Не рекомендуються балкони. Не роблять багатоскатних дахів. Добрим варіантом є одноповерховий будинок з використанням мансарди.  

24.jpg

Чи варто займатися термомодернізацією 30-ти річного неутепленого будинку площею 100 м2 – можливо варто знести його і побудувати енергоефективний?

Немає однозначної відповіді. Треба визначити технічний стан будинку. Якщо стіни зволожені, потріскані, вікна нещільні і великі, недостатня гідроізоляція – то варто подумати про розбирання будинку. На його місці можна спроектувати і збудувати енергоощадний дім, котрий буде служити набагато довше і стане дешевшим в обслуговуванні.  Якщо ж будинок технічно справний, замінені вікна, а єдиним некомфортним чинником є великі кошти утримання, то його варто термомодернізувати. Треба залучити досвідчених спеціалістів для термоаудиту і визначення грамотних технологій виконання робіт.
 
Чи може будинок бути самозабезпечений енергією?

Сучасні технології дозволяють створити систему автономного енергозабезпечення будинку, як теплом так і електроенергією. Для енергетичної незалежності будинку треба виконати три умови: мінімізувати потреби в теплі завдяки відповідно виконаній конструкції будинку; обмежити споживання гарячої води; користуватися електрообладнанням з найвищим коефіцієнтом енергоефективності. Електроенергію може виробляти вітрогенератор в комплексі з фотопанелями. Для нагрівання гарячої води можна застосувати сонячні колектори. Але енергонезалежність буде вимагати інвестиційних коштів на 30% більше, ніж використовують для нормативних енергоефективних будинків. Окупність біля 20 років.

Чи варто використовувати когенерацію?

Одночасне отримання електроенергії і тепла з природного газу або біогазу дає добрі економічні та екологічні результати. Але для приватних будинків вартість таких пристроїв не є економічно доцільною. 

Чи є правдою те, що в пасивному будинку чути роботу системи рекуперації?
Правильно спроектована і змонтована система будинкової рекуперації не повинна генерувати шуму. Для цього відрегульовують швидкості переміщення повітря, змінюють розміри анемостатів або решіток. Звукоізоляцію трубопроводів слід робити базальтовою ватою.

Що собою представляє будинок «нуль енергії»?

Це будинок з дуже високою енергоефективністю. Має систему електрогенерації. В такому будинку кількість енергії, котру будинок отримує із зовнішньої мережі дорівнює тій енергію, котру від передає в мережу. 
Опрацьовано під час «Всесвітнього дня Землі 2014»

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка