Що потрібно знати перед встановленням сонячних батарей?

Як виробляється електроенергія за допомогою Сонця?

Елементом перетворення сонячної енергії в електричну є фотоелектричний модуль (інші назви - сонячний модуль, фотопанель, фотомодуль, фотовольтаїчний модуль). З цього елемента можна отримати постійний струм, котрий можна направити для заряджання акумулятора або на перетворення в змінний за допомогою інвертора. Конструкційно модулі оформляються в металеві рамки, котрі кріплять на даху. Для прикладу 1 кВт потужності – це 4 модулі, кожен з яких має розмір 100х170 см (приблизно) при вазі 20 кг.    

Що треба перевірити перед встановленням модулів?

Дах для кріплення модулів  повинен бути направленим на південь. Сусідні будівлі і дерева не повинні заступати сонце протягом всього дня. Площа даху повинна бути достатньою для вибраної потужності – 1 кВт модулів вимагає 8-10 м2 площі даху. 

Що впливає на продуктивність генерування?

Найістотніше – орієнтація даху – потрібна південна. Потім – нахил даху – в основному доцільним є 30-40 градусів. Відсутність затінення. Помилки проектування.

Яку напругу можна генерувати після інвертора?

Для будинків, котрі мають приєднання до 5 кВт, інвертор підбирають на 220В, а для тих, хто має три фази, можна встановлювати потужніші системи, котрі генерують 380В.

Коли сонячний генератор не виробляє електроенергії?

Вночі, а також при сильній хмарності і тумані, коли модуль повністю покритий снігом. В основному сніг топиться під дією тепла, котре отримує модуль і котре виділяється з нього.

Як впливає на генерацію зовнішня температура?

Фотопанелі мають зворотній коефіцієнт ефективності по відношенню до зовнішньої температури. При нижчій температурі збільшується потенціал потужності.

Який строк експлуатації фотопанелей?

Панелі не мають рухомих частин, котрі б впливали на довговічність конструкції. Виробники гарантують продуктивність модулів після 25 років на рівні 85%.

У якого виробника найкращі фотопанелі? 

Понад 70% продукції походить з Китаю. Некитайські виробники часто закуповують кристали для панелей в Китаю. Тому більшість постачальників мають право на впровадження. Важливим є якість інверторів та інших електронних складових та проводів, адже їх термін користування повинен бути більше 25 років. 

Яка тривалість монтажу фотоелектричної станції на даху приватного будинку? 

При ретельній підготовці всіх елементів, систему можна змонтувати за 2-3 дні.

Що можна робити з надлишком електроенергії?

Надлишкову енергію, вироблену від сонячної домової станції, можна продавати в Енергоринок по "зеленому" тарифу на основі договору. В 2014 році оплата проводиться за ціною 3,89 грн/кВт*год.


Чи можна нагрівати воду від сонячної електростанції?

При теперішніх цінах вартості фотомодулів, стало доцільнішим використовувати нагрівання води від сонячної електричної системи. При майже однакових фінансових затратах на встановлення системи, отримуємо 50% більше енергії. Теплову енергію сонячних колекторів можна використати тільки для акумулювання гарячої води в баку. Електричну енергію, котра використовується для нагрівання гарячої води, можна направити на інші потреби, якщо бак-акумулятор вже нагрітий і немає потреби його догрівати, а сонце ще дає можливість генерувати електроенергію. Взимку фотомодулі ефективніші через від’ємний коефіцієнт віддачі, що дає кращий вихід енергії ніж від колекторів. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка