Ще одне ОСББ у Львові почало заробляти на смітті

Нещодавно ми розповідали про львівське ОСББ "Роксоляни 57", яке сортує сміття і заробляє на здачі вторсировини.

Тим часом інше ОСББ - «Тичини-15» - офіційно почало діяти у Львові з 1 травня цього року. А станом на сьогодні мешканці вже провели роботи з благоустрою, встановили дитячий майданчик, здійснили ремонт теплового пункту (замінили крани, утеплили труби, побілили стіни, прочистили та замінили стічну каналізацію).

«Ми займаємось і сортуванням сміття, уклали договір з приватними фірмами, які щомісяця приїжджають та забирають вторсировину і за це нам на рахунок перераховують гроші. Ці кошти ми розподіляємо на різноманітні ремонтні роботи. Наші контейнери для сортування сміття є ззаду будинку, у цьому нам допомогла фірма «GreenEra». Також фірма, що приймає вторсировину, забезпечила нас спеціальними контейнерами. За папір та картон ми отримуємо орієнтовно щоразу 400 гривень, за скло – 200 гривень», - голова правління ОСББ «Тичини-15» Тарас Колодій.

Такожмешканці будинку на вул. Тичини, 15 оновлюють свій будинок за кошти, які отримують за за рекламу у ліфтах, від інтернет-провайдерів, за здачу в оренду приміщення та з «внесків на утримання будинку», які становлять 3,66 грн. за 1 кв. м для мешканців 1-2 поверхів та 3,78 грн. за 1 кв. м для мешканців 3-9 поверхів (різниця у тарифі через використання ліфтів).

Спершу місцеві жителі виносили все сміття у загальний контейнер. Але після того, як вони вперше здали вторсировину і отримали за це гроші, то побачили, що за це реально можна отримувати кошти. І вони почали самостійно сортувати сміття. Для цього тут закріплені спеціальні люди, які відповідають за сортування, вони ж це й контролюють. А останні гроші, які ОСББ отримало за здачу вторсировини, витратили для ремонту теплопункту. Зараз у цьому будинкові планують встановити пластикові вікна по програмі «Теплий дім». Також тут мають замінити труби подачі холодної води, так як у будинку 37 років не проводилось жодних ремонтних робіт.

Місто зі свого боку допомагає ОСББ у тому плані, що у нас є програма по енергозбереженню «Теплий дім», яка передбачає відшкодування 30% витрат. Також кожного місяця у районних адміністраціях проходять збори ОСББ, де пояснюють як все робити, на що звернути увагу, тобто дають певну інструкцію дій на наступний місяць», - зазначає начальник супроводу ОСББ Львівської міської ради Сергій Солтис.

Відзначимо, що у Львові вже є десяток ОСББ, які почали активно залучати своїх мешканців до сортування сміття. У кожному будинку це виходить по-різному: одні швидко гуртуються, інші повільніше. Але досвід «ОСББ «Тичини-15» показує, що коли люди одразу бачать результат та економію навіть від того, що вони банально сортують сміття, то вони набагато ініціативніше та відповідальніше це роблять. З одного боку ОСББ здають сміття та отримують за це кошти, а з другого боку вони ще й економлять на тому, що перевізник дає знижку через те, що об’єм сміття набагато менший.

До речі, станом на 1 липня у Львові є 1154 ОСББ, які обслуговують 1101 будинок. Цього року в бюджеті міста на допомогу ОСББ передбачено 9,5 млн. гривень (2 млн. гривень – на підтримку ОСББ та 7,5 млн. гривень – для впровадження заходів у межах програми «Теплий дім»).

Ігор Галущак

ЛьвівЯкщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка