СЕС на багатоповерхівці: Як житомирянин заробляє близько 100 тис грн у рік

Житомирянин Сергій Кохан заробляє в середньому близько 100 тис гривень у рік завдяки сонячній електростанції встановленій на даху багатоповерхового будинку.

Він отримав "зелений тариф" і продає електроенергію за 0,19 євроцентів за 1 кВт-год, передає Вголос.zt.

Зараз Сергій Кохан, який витратив на процедуру отримання ЗТ для багатоповерхівокмайже півроку, задоволений роботою сонячної станції. 

«Я вклав у «домашню» СЕС 15 тисяч доларів і тепер суттєво заощаджую на електроенергії, - пояснює він. - Вирахував, що за 1 рік панелі виробляють енергію, якої вистачить на 80 місяців користування».

До того ж Сергій Кохан отримав від Житомирської обласної адміністрації компенсацію за встановлення сонячної станції у розмірі 20%. «Відправив запит і через місяць отримав відшкодування», - наголошує житомирянин.

Сонячні панелі не потребують особливого догляду. 

«Один-два рази на місяць піднімаюсь на дах подивитись на станцію, - розповідає він. – Панелі будуються вже з захистом від всіх природних стихій, тому дощ, сніг, град – не шкодять їм».

Найтяжче було укласти договір оренди даху для отримання дозволу "Житомиробленерго" на встановлення сонячної станції, згадує Сергій Кохан. 

«Орендувати дах я можу лише за згоди мешканців, орендна плата становить 1 грн за квадратний метр, - розповідає житомирянин. - Я взяв на себе обов'язок утримувати дах будинку у хорошому стані і регулярно проводити ремонтні роботи, крім того, я встановив нову щитову на дім - і тільки після цього я отримав дозвіл на встановлення панелей на даху».

За словами Сергія Кохана, ідея вироблення елекроенергії без шкоди для природи надихала найбльше. «В Житомирі я перший встановив сонячні панелі на даху багатоповерхового будинку, хоча в обласному центрі їх вже більше трьох десятків, - каже він. - Зараз відсоток сонячної електроенергії становить 0,2% від загального видобутку електроенергії в Україні і з кожним роком цей показник буде збільшуватись». Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка