СБУ попереджає про загрозу держбезпеці у разі запуску нового енергоринку з 1 липня

В Україні повномасштабне введення нової моделі ринку електроенергії, яке заплановане на 1 липня, може порушити стабільне функціонування об'єднаної енергосистеми, а також заподіяти значної шкоди інтересам споживачів і держави.

Про це заявив тимчасово виконуючий обов'язки голови Служби безпеки України Іван Баканов у листі до голови Верховної Ради Андрія Парубія, передає epravda.com.ua.

«Інформація, якою володіє СБУ, свідчить про неготовність галузі до запуску енергоринку з 1 липня, тому своєчасний старт реформи може призвести до виникнення в галузі кризових процесів, порушення стабільного і надійного функціонування об'єднаної енергосистеми, а також заподіяти значної шкоди інтересам споживачів і держави, - наголошується в документі. – Цю інформацію слід врахувати при розгляді законопроекту щодо відтермінування запуску оптового енергоринку».

Іван Баканов нагадав, що наприкінці травня представники Євросоюзу та Європейського банку реконструкції та розвитку рекомендували відтермінувати впровадження нового ринку електричної енергії в Україні.

На виконання зобов'язань України по Третьому енергетичному пакету ЄС в квітні 2017 року парламентаріями прийнятий закон "Про ринок електричної енергії", який передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок "на добу вперед", внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг.

Світовий банк підтримує Закон України "Про ринок електричної енергії", спрямований на запровадження конкуренції на ринку електроенергії, однак рекомендує перенести запуск нового ринку на 1 жовтня.

28 травня комітет ВР провалив розгляд законопроекту про відтермінування нового ринку електроенергії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка