ЄС збільшить інвестиції у перехід вугільних регіонів на «зелену» енергію до 40 млрд євро

Європейська комісія запропонувала збільшити кошти на енергетичний перехід вугільних регіонів на відновлювані джерела енергії з 7,5 до 40 млрд євро.

Підвищення бюджету Фонду "зеленого" переходу, який є одним з механізмів справедливого переходу, передбаченого у рамках інвестиційного плану «Зеленої угоди» в Європі, спрямоване на протидію впливу COVID-19, передає kosatka.

Початкова пропозиція про відновлення економіки блоку з 27 країн була змінена, щоб додати масові стимули. Нові заходи представлені головою ЄК Урсулою фон дер Ляєн у Європейському парламенті підтримають Центральну та Східну Європу у боротьбі з кліматичними амбіціями.

Крім 7,5 млрд євро, комісія запропонувала 2,5 млрд євро у рамках наступного довгострокового бюджету ЄС і ще 30 млрд євро - з бюджету ЄС наступного покоління. Згідно з новим бюджетом Фонду «зеленого» переходу, Польща отримає 8 млрд євро, Німеччина - 5,1 млрд євро, Румунія - 4,4 млрд євро, Болгарія - 2,7 млрд євро, Греція - 1,7 млрд євро, Словенія - 538 млн євро, Хорватія - 387 млн євро, Кіпр - 210 млн євро.

«Ми також пропонуємо спільно з Європейським інвестиційним банком(ЄІБ) запустити у державному секторі кредитну лінію з метою мобілізації від 25 до 30 млрд євро, - зазначають у ЄК. - Це збільшить державні і приватні інвестиції у рамках переходу до 150 млрд євро у порівнянні з спочатку запланованими 100 млрд євро».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: