ЄС застосує особливий підхід до України при введенні вуглецевого коригування імпорту

Європейський Союз застосує особливий підхід до України при впровадження механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM).

Про це повідомив заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка в рамках Всеукраїнського форуму "Україна 30. Екологія", передає interfax.com.ua

"Головний результат переговорів української делегації з Єврокомісією полягає у тому, що до України буде застосований якийсь особливий підхід, – сказав він. - Як він буде виглядати, поки не ясно, якщо ґрунтуватися на документах про СВАМ, які з'явилися в розпорядженні ЗМІ 4 червня, але позиція ЄС щодо України залежить від готовності системи торгівлі викидами всередині країни».

Україна взяла зобов'язання щодо впровадження системи торгівлі викидами і вже стягує вуглецевий податок (10 грн/тонну СО2), зауважив Тарас Качка.

"Це ставить Україну в ієрархію країн з більшою еквівалентністю в контексті вуглецевого регулювання на відміну від найближчих сусідів, де немає ні вуглецевого податку, ні прагнення створити систему торгівлі викидами, - зауважив він. - Поки ця система в процесі підготовки, її запустять у 2025-2026 роках: чим швидше ми до неї прийдемо, тим краще".

Як розповіла заступник міністра навколишнього середовища та природних ресурсів України Ірина Ставчук, перед запуском системи торгівлі відходами необхідно кілька років випробовувати систему моніторингу, звітності та верифікації викидів, яка була запущена на початку 2021 року.

"Для планування системи торгівлі викидами потрібно спочатку отримати звіти підприємств за кілька років, щоб зрозуміти який обсяг викидів СО2 генерує кожне з них, – зазначила заступник міністра. - Необхідно з чогось виходити, формуючи дозволи на викиди для підприємств".

За її словами, вже в першому кварталі 2022 року підприємства почнуть подавати звіти про викиди.

Крім того, Ірина Ставчук вказала, що першочерговим фактором адаптації України до CBAM є вуглецеве ціноутворення. Вже після встановлення ціни за викиди потрібно приймати рішення про механізм сплати цієї ціни.

"Вуглецевий податок спочатку потрібно підвищити, коли на політичному рівні всі будуть готові платити за викиди, а вже потім переходити до регулювання більш складних елементів... – зауважила Ірина Ставчук. – Система торгівлі викидами нам ніяк не допоможе у боротьбі з CBAM, якщо буде нульова ціна за викиди".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка