ЄС запустив програму із закриття 16 вугільних станцій на Західних Балканах

На Західних Балканах будуть виведені з експлуатації шістнадцять вугільних електростанцій.

Країнам регіону допоможуть відмовитися від виробництва брудної енергії у рамках "Енергетичного перехідного офісу Західних Балкан", який відкрила на початку березня у Брюсселі Європейська комісія, передає news.myseldon.com

«Це важливий проект, пов'язаний з Європейським зеленим договором, - говорить Тім Макфі, представник ЄС з питань енергетики та боротьби зі зміною клімату. - У рамках ЄС ми працюємо над поетапною відмовою від вугілля і підтримуємо райони, де є вугільні шахти, щоб перейти на більш чисті джерела енергії, знайти відповідні програми і використовувати для цього кошти Європейського Союзу і міжнародних фінансових інститутів».

Аналіз показує, що шістнадцять вугільних електростанцій на Західних Балканах викидають в 20 разів більше діоксиду сірки, ніж у середньому по ЄС.

Європейський Союз домігся прогресу в енергетичному переході - більшість членів Союзу відмовляться від вугілля до кінця наступного десятиліття.

Зокрема, до програми ЄС з переходу до зеленої енергетики підключилася Сербія, яка зараз отримує дві третини електроенергії за рахунок спалювання бурого вугілля. Уряд країни очікує великих інвестицій у відновлювані джерела енергії.

Зміни в енергетиці неминучі, але вони повинні бути поступовими, зберігаючи при цьому енергетичну безпеку країни, зазначає сербський уряд.

Міністр гірничої промисловості та енергетики Зорана Михайлович каже, що клімат і енергія пов'язані не з однією країною, а з усім регіоном.

"І саме тому Сербія буде у регіоні дуже активна, — зазначила вона. — Ми вже намагалися встановити певний зв'язок з цим офісом, і нам справді важливо побачити, яким буде цей досвід».

Зараз у Сербії працюює 66 нафтових і вугільних котелень, а також майже половина сербських домогосподарств як і раніше опалюється дровами і вугіллям.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка