ЄС закликав виключити «блакитний» водень з відновлюваних джерел енергії

Низьковуглецеві викопні види палива виключать з оновленої Директиви ЄС з відновлюваних джерел енергії.

Цього вимагає група з 88 законодавців у Європейському парламенті, яка приєдналася до екологічних недержавних організацій (NGO) та представників галузі відновлюваної енергетики, передає mind.ua

До низьковуглецевого викопного палива відноситься водень, отриманий в результаті парового риформінгу природного газу, в поєднанні з технологією зберігання вуглецю для зберігання викидів під землею.

Звернення було підписано групою зі 116 законодавців, екологічних груп, бізнес-асоціацій та енергетичних компаній, включаючи італійську Enel і іспанську Iberdrola.

Ініціативу підтримали 88 депутатів Європарламенту, в основному вихідці з політичних фракцій зелених, лівих і соціал-демократів (S&D) в Європейському парламенті, а також центристська група Renew Europe.

Цей крок був зроблений після того, як єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон оголосила про нову схему сертифікації відновлюваних і низьковуглецевих видів палива і газів у рамках майбутнього перегляду Директиви з відновлюваних джерел енергії, який очікується у червні.

Намір Європейської комісії розширити сферу дії директиви за межі відновлюваних джерел енергії є «контрпродуктивним і ризикує просувати те саме викопне паливо, яке ВДЕ повинні витісняти у енергетичній системі Європи», йдеться у листі, направленому Європейській комісії.

«Невідновлювані і низьковуглецеві види палива, у тому числі так звані «низьковуглецеві» викопні види палива, не повинні включатися у жодні положення Директиви з відновлюваних джерел енергії, а також не повинні враховуватися при досягненні обов'язкової мети ЄС з відновлюваних джерел енергії на період до 2030 року, – вказується у листі. - Включене у структуру ВДЕ низьковуглецеве паливо просуватиме те саме викопне паливо, яке ВДЕ повинні витісняти у енергетичній системі Європи».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка