ЄС виступив проти зниження Україною мети зі скорочення викидів СО2

Європейський Союз виступає проти зниження Україною мети щодо скорочення викидів СО2 з 65% до 45% у другому національно визначеному внеску (НОВ2) у Паризьку угоду з клімату.

Про це стало відомо у ході перших переговорів української та європейської сторін, присвячених реалізації стратегії Green Deal, передає interfax.com.ua

«ЄС підтримує запропоновану мету зі скорочення викидів парникових газів на 65% до 2030 року у порівнянні з 1990 роком і проти її ослаблення, – йдеться у повідомленні Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів. - Україна має потенціал для збільшення амбітності у плані декарбонізації, оскільки ряд заходів щодо швидкого і дешевого скорочення викидів ще не реалізовані».

При цьому в ЄС розуміють всі поточні економічні та військові виклики та обмеження України.

«Документи, які стосуються НОВ2, зокрема, Національний план з енергетики та клімату та енергетична стратегія України, повинні узгоджуватися між собою», - наголошують у ЄС.

Згідно з повідомленням, європейська сторона висловила побоювання щодо потенційного зростання викидів у транспортному та промисловому секторах, відкладання основних інвестицій в екомодернізацію промисловості на наступні десятиліття, відсутності планів щодо збільшення ціни за викиди. "Забруднювачі повинні платити за викиди шляхом податку або створення системи торгівлі викидами, - йдеться у повідомленні. - Введення плати за викиди допоможе досягти трансформацій».

Також ЄС стурбований відсутністю у НОВ2 тез щодо відмови від субсидування вугільної промисловості.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка