ЄС використовуватиме газотранспортну систему України для експорту «зеленого» водню

Українська газотранспортна система стане частиною транспортного коридору для експорту водню в ЄС.

Про це заявили представники галузевої ініціативи European Hydrogen Backbone (EHB), яка об'єднує 23 газові інфраструктурні компанії ЄС, передає tsoua.com

В рамках розвитку інфраструктури для сприяння декарбонізації група EHB пропонує перебудувати під водень ряд трубопроводів, що з'єднують ринки Євросоюзу з країнами-експортерами газу.

Оператори ГТС з Польщі та Угорщини відзначили наміри адаптувати вже існуючу газотранспортну інфраструктуру для інтеграції майбутніх українських виробників водню з країнами Центральної та Східної Європи.


Аналогічну готовність підтвердили оператори газотранспортних систем Словаччини та Чехії. «У своїй стратегії оператор ГТС враховує потенціал розвитку водню і ми активно вивчаємо цей інноваційний напрямок, – зазначив Павло Станчак, заступник генерального директора з розвитку і трансформації оператора ГТС України. - Зараз ми співпрацюємо з європейськими операторами для того, щоб врегулювати всі технологічні, регуляторні та економічні аспекти транспортування водню з метою енергетичного переходу до безвуглецевої енергетики».

Середньорічне виробництво «зеленого» водню в Україні може скласти понад 5 млрд м3.

Група учасників EHB представляє бачення інфраструктури водневих трубопроводів протяжністю 39,7 тис. км в 21 країні: 69% запропонованої водневої мережі складається з адаптованих існуючих газотранспортних мереж, а 31% – нова інфраструктура, необхідна для підключення нових виробників. За твердженням учасників EHB, до 2035 року природний газ і водень зможуть конкурувати за одну і ту ж трубопровідну інфраструктуру.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка