ЄС виділить на підтримку відновлюваної енергетики в Україні 10 млн євро

ЄС виділить на підтримку інновацій у відновлюваній енергетиці та енергоефективності в Україні 10 млн євро.  

Як повідомив радник віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Олексій Рябчин, сторони планують підписати відповідну угоду на саміті 1 жовтня, передає Енергореформа

"Фінансову підтримку отримають проекти з European Green Deal, екологізації та декарбонізації, - сказав він у ході 11-го енергетичного дня, організованого Європейсько-українським енергетичним агентством 17 вересня. - Українські компанії, які займаються "зеленими" інноваціями, часто не здатні працювати з грантами, домагатися підтримки, а 10-мільйонний проект створить Інноваційний центр, який, зокрема, допомагатиме отримувати доступне фінансування".

За словами Олексія Рябчина, Європа має у своєму розпорядженні велику кількість вільних коштів, які можуть бути спрямовані на підтримку українських проектів. "Ми не повною мірою використовуємо навіть ті, які вже надані, - говорить він. - Після пандемії уряд планує розробити програму з відновлення економіки Green recovery, що передбачає план заходів для бізнесу».

Радник віце-прем'єра вважає за необхідне суттєво розширити повноваження, штату та фінансування Держенергоефективності з метою формування на його базі центру з реалізації завдань European Green Deal.

"Необхідна трансформація Держенергоефективності у справжнє "зелене" агентство, функції якого будуть охоплювати і напрямки, пов'язані з кліматичними проблемами і декарбонізацією, - пояснив Олексій Рябчин. – Агентство повинно стати основним партнером уряду по реалізації Green Deal". 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка