ЄС віддає перевагу морській вітроенергетиці у «зеленому» переході

Європейський Союз розвиватиме морську вітроенергетику для досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року.

Про це йдеться у комюніке Європейської комісії, передає interfax.com.ua

"Наш океан і підтримувана ним морська економіка незамінні для досягнення перетворень, передбачених Європейським «зеленим» курсом, - йдеться у документі. - Яскравим тому прикладом є внесок Світового океану у виробництво енергії, екологізацію транспорту і стале виробництво продуктів харчування".

За даними Єврокомісії, морська економіка ЄС, яка включає всі види морської і прибережної діяльності: рибальство, аквакультура, прибережний туризм, мореплавство, портова діяльність, суднобудування, офшорна електрогенерація, - створює 4,5 млн робочих місць і річний товарообіг обсягом €650 млрд.

Тим часом ці та інші види економічної діяльності мають кумулятивний вплив на морське середовище: від видимих забруднень пластиковим сміттям і нафтою до невидимих – мікропластиком, підводним шумом, хімічними і поживними речовинами.

«Забруднення, надмірний вилов риби і руйнування середовища проживання поряд з наслідками кліматичної кризи – все це загрожує багатому морському біорізноманіттю, від якого залежить морська економіка, – заявив віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс. - Ми повинні змінити курс і створити стійку морську економіку, в якій охорона навколишнього середовища та економічна діяльність нерозривно пов'язані один з одним».

Крім того, у документі наголошується на необхідності захисту морського середовища, шляхом збільшення морських зон, які охороняються, з нинішніх 11% до 30% до 2030 року.

Повідомляється, що Єврокомісія, Європейський інвестиційний банк і країни-члени ЄС працюватимуть спільно для задоволення існуючих фінансових потреб, необхідних для скорочення забруднення європейських морів і підтримки інвестицій у морські інновації та біоекономіку.

12 травня Єврокомісія презентувала план дій, відповідно до якого Євросоюз буде прагнути до нульового забруднення повітря, води і грунту до 2050 року. Заходи щодо досягнення цієї мети включають: поліпшення якості повітря на 55% для скорочення числа передчасних смертей, поліпшення якості води за рахунок скорочення відходів, пластикового сміття у морі (на 50%) і мікропластика (на 30%), а також поліпшення якості грунту за рахунок скорочення втрат поживних речовин і використання хімічних пестицидів на 50%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка