ЄС очікує зниження вартості виробництва «зеленого» водню до 1, 8 євро за кг до 2030 року

Європейський Союз очікує зниження вартості виробництва «зеленого» водню до 1,8 євро за кілограм до 2030 року.

Про це заявила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен на відкритті European Hydrogen Week 2021 у понеділок, 29 листопада, передає interfax.com.ua.

«З урахуванням нинішніх цін на газ собівартість «зеленого» водню може бути навіть нижче, ніж собівартість «сірого» водню, - зазначила вона. - Наша мета повинна полягати у тому, щоб знизити собівартість виробництва «зеленого» водню до 1,8 євро за кг до 2030 року і ця мета досяжна».

Чистий водень буде відігравати головну роль у кліматично-нейтральній економіці майбутнього, говорить Урсула фон дер Ляйен. «Європа виступає першопрохідцем у сфері чистого водню, - пояснює вона. - На початку цього року по всьому світу було оголошено про запуск понад 200 нових водневих проектів, 55% з них реалізуються в ЄС».

Євросоюз раніше за всіх у світі почав інвестувати у нове покоління електролізерів для виробництва водню, які можуть працювати на відновлюваній енергії. «В результаті ЄС зараз є світовим лідером з патентів і публікацій за цією технологією, — сказала фон дер Ляйен. - Одні з найбільших електролізерів нового типу вже працюють в Європі, зокрема, у Лінці (Австрія), де «зелений» водень забезпечує енергією сталеливарний завод».

Згідно з водневою стратегією для кліматично нейтральної Європи, яку Єврокомісія затвердила у минулому році на період до 2050 року, виробництво «зеленого» водню в ЄС має досягти 10 млн тонн на рік до кінця поточного десятиліття.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка