ЄС може обмежити "зелене" фінансування Польщі через продовження роботи вугільної шахти

Польща ризикує втратити доступ до Фонду справедливого переходу ЄС обсягом 17,5 млрд євро через рішення польського уряду продовжити видобуток бурого вугілля у Турові до 2044 року.

Про можливу втрату "зеленого" фінансування заявила прес-секретар Єврокомісії Вівіан Лунела, передає interfax.com.ua

«Це, безумовно, ставить під загрозу використання фонду справедливого переходу для підтримки цього регіону(Турів), де, як ми бачимо, перехід не планується до 2030 року», – сказала вона, коментуючи рішення польського уряду.

Відзначається, що Польща, у якій зайнято більше половини робочої сили вугільної промисловості Європи, претендувала на найбільшу частку коштів Фонду. Фонд покликаний фінансувати перехід країн ЄС від викопних джерел енергії до відновлюваних.

Згідно Єврокомісії, процес ліцензування рудника у Турові порушує, як мінімум, два закони ЄС. Чехія і Німеччина подали позови до суду ЄС з вимогою закрити шахту через забруднення навколишнього середовища. У найближчі місяці суд повинен вирішити, чи потрібно негайно закрити рудник у Турові чи ні.

За даними British Petroleum, у 2019 році Польща отримала 74,4% електроенергії, спялюючи вугілля.

Польща планує інвестувати близько $40 млрд у будівництво атомних електростанцій, щоб прискорити поетапну відмову від використання вугілля. Перший атомний енергоблок передбачається ввести в експлуатацію у 2033 році.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка