ЄС і Японія домовилися створити "зелений" альянс

Європейський Союз та Японія створять «зелений» альянс для досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року.

Таких домовленостей досягли країни у ході двостороннього саміту ЄС-Японія, передає interfax.com.ua

"Сьогодні ми досягли нової важливої віхи: "зеленого" альянсу ЄС і Японії, – заявив у четвер глава Євроради Шарль Мішель на прес-конференції за підсумками онлайн-саміту за участю глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляйен і прем'єр-міністра Японії Есіхіде Суга. - Ми прагнемо стати лідерами у сфері кліматичної нейтральності до 2050 року, і цей амбітний альянс сприятиме розвитку співпраці у багатьох областях: перехід до відновлюваної енергетики, бізнес, співпраця у галузі регулювання, інновації, охорона навколишнього середовища і стійке фінансування».

Згідно з релізом Єврокомісії, у рамках «зеленого» альянсу сторони вже намітили ряд конкретних векторів співпраці, зокрема у сфері "зелених" облігацій, ціноутворення на викиди вуглецю, водневої енергетики. Повідомляється, що у другій половині 2021 року ЄС і Японія підпишуть Меморандум про співпрацю у галузі водневої енергетики.

При цьому в ЄС не уточнили як альянс може відбитися на взаємодії сторін у контексті планів ЄС щодо впровадження механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM).

"Японія і ЄС будуть розширювати свою співпрацю, щоб наші спільні зусилля наблизили нас до досягнення спільної мети – виконання зобов'язань Паризької угоди, - зазначив віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс, слова якого наводяться у релізі. - Разом Японія і ЄС можуть ще більше збільшити це глобальне прагнення, що набирає обертів".

Разом з тим Урсула фон дер Ляйен вказала, що, хоча Японія є однодумцем ЄС і «незважаючи на хороший прогрес у партнерстві, належить ще багато чого зробити».

У 2019 році, за даними газети «Ніккей», японські вугільні ТЕС виробили 32% електроенергії. Всього в Японії налічується 150 вугільних ТЕС. Частка вугільної генерації збільшилася після аварії на атомній станції «Фукусіма-1» навесні 2011 року. До аварії в Японії працювали понад 50 реакторів, які виробляли приблизно третину електроенергії. Зараз діють лише три енергоблоки на двох японських АЕС, на які припадає 7% японської електроенергії, згідно зі звітом Statista. Решта були зупинені на техогляди через невідповідність вимогам безпеки.

Пітер де Пу, експерт аналітичного центру з питань клімату E3G, вважає, що Японії для досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року потрібно відмовитися від вугілля до 2030 року.

У жовтні 2020 року Японія заявила про плани досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року. ЄС раніше поставив аналогічну мету, прийнявши у грудні 2019 року відповідну стратегію European Green Deal.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка