С 2016 року уряд США скасує податкові пільги на інвестиції в сфері сонячної енергетики

Вже зараз 2015 рік характеризується особливо підвищеною активністю у сфері сонячної енергетики на ринку США. Американські компанії одна за одною оголошують про початок масових та дорогих «сонячних» проектів. В чому ж причина такої активності? Справа в тому, що у 2016 році влада США припинить податковий кредит на інвестиції в сонячну енергетику. Тому американським компаніям варто поспішати. 

Трішки історії 

Акт про енергетичну політику США, який було прийнято ще у 2005 році, забезпечив на законодавчому рівні податкові пільги на інвестиції в сфері сонячної енергетики для систем, що застосовуються в комерційному і житловому секторах. Пільга склала 30%. Завдяки такому рішенню, лише протягом 2014 року в США кожні три хвилини вводився в дію новий проект у сфері сонячної енергетики, а кількість робочих місць у цій сфері збільшилася з 15 тис. у 2005 році до 174 тис. у наш час, повідомляє Український Біопаливний Портал

До 2007 року ці заходи забезпечили подвоєння обсягу встановлених сонячних потужностей. У 2008 Конгрес США продовжив дію акта на 8 років, дозволивши сонячній енергетиці стати найбільш швидкозростаючою галуззю. До того ж, завдяки податковим пільгам вартість одного вата знизилася з $7,5 у 2009 році до $2,89 в 2013.

Проте з грудня 2016 року «сонячні» податкові пільги будуть зменшені до 10% для виробників і скасовані для споживачів. У зв'язку з цим американські компанії докладають усі зусилля для того, щоб завершити свої проекти. А 2015 рік можна назвати роком «сонячного буму» в американській економіці. 

2.jpg

«Сонячні перегони» 

У лютому поточного року компанія Apple оголосила про 25-річну угоду про закупівлю електроенергії у компанії First Solar's California Flats Solar Project в окрузі Монтерей. Ця станція займає близько 12 квадратних кілометрів в Каліфорнії, а сама угода вартістю в $848 млн стало найбільшою корпоративної закупівлею в історії сонячної енергетики.

Слідом за заявою Apple, компанія Google заявила про те, що вона інвестує $300 млн в компанію SolarCity, яка є найбільшим оператором на ринку американської сонячної енергетики, та володіє станціями в 14 штатах і окрузі Колумбія. Обсяг капіталу SolarCity становить $750 млн і це найвищий показник серед компаній, що надають сонячну енергію в житловому секторі.

Тим часом у штаті Північна Кароліна компанія Duke Energy розширює свою експансію на ринку, завдяки чому в третьому кварталі минулого року штат увійшов до трійки лідерів за обсягом встановлених сонячних потужностей. Керівництво Duke Energy розраховує вкласти ще $500 млн у будівництво трьох сонячних комплексів на сході Північної Кароліни загальною потужністю 128 МВт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка