Ринок пристроїв зберігання сонячної енергії стрімко зростає

Ринок децентралізованих акумуляторів, які зберігають електроенергію сонячної генерації до 2026 року зросте до 50 ГВт інстальованої потужності кожного року. Прибутки зростуть до восьми мільярдів доларів щорічно. Тенденціями росту галузі акумуляторів сонячної електроенергії діляться з нами бостонські аналітики.

Той факт, що попит на зберігання сонячної енергії в найближчі роки буде тільки зростати, вже тривалий час не викликає сумнівів у експертів. Тепер це не лише слова, - аналітики центру Lux Research в Бостоні, Массачусетс (Massachusetts) оприлюднили цифри: прибуток від реалізації систем зберігання електроенергії сонячної генерації в 2026 році складе вісім мільярдів доларів. Ринок буде зростати такими темпами, що попит в 2026 році сягне позначки 50 ГВт. В 2035 році ринок досягне вже межі у 100 ГВт. Це буде величезне зростання в порівнянні з минулим роком, коли потреба в децентралізованих системах зберігання електроенергії сонячної генерації сягнула 20 ГВт, такі цифри оприлюднили аналітики з Lux Research

Перші користувачі мають інвестувати

Потреба в даних системах зростає ще швидше ніж ріст самих децентралізованих систем сонячної генерації, попит на які в даний момент досить високий. Тим не менш, в найближчі роки галузь акумуляторних систем чекають деякі труднощі. Інтеграція системи акумулювання в систему сонячної генерації на даний момент не відбувається без значного інвестування коштів. Але при збільшенні попиту на ринку буде відбуватися не лише здешевлення таких систем, самі системи сонячної генерації будуть ставати більш доступнішими, тим самим це буде сприяти розвитку даної бізнес-моделі. Звісно нічого такого не станеться, якщо до того часу на ринку не буде реалізована ціла лінійка таких систем зберігання електроенергії.

Допомога в виході технології на ринок

Перші інвестори мають відпрацювати та вирішити проблеми, які стосуються утворення ціни на системи акумулювання електроенергії сонячної генерації, таким чином, щоб вони насправді стали дешевшими, що в подальшому спричинить збільшення попиту і це в свою чергу, зробить можливим подальше здешевлення вартості продукції. На даний момент цьому сприяють різні програми розвитку, які допомагають виходу технології на ринок. Так в Німеччині за допомогою державної підтримки з 2013 року було інтегровано 12000 акумуляторних систем в системи сонячної генерації. В Японії програма підтримки тільки починає приносити перші результати. Токіо підтримує інтеграцію акумуляторних систем ємністю більше ніж одна кіловат-година доплатою яка складає 35 % від затрачених видатків. Також Каліфорнія, яка є другим по величині ринком акумуляторних систем після Німеччини – ввела в дію програму підтримки. Крім того, слід зазначити, що уряд Каліфорнії зобов’язує операторів встановлювати акумуляторні системи. До 2030 року має бути інстальовано 1,3 ГВт потужностей.

Шлях подальшого розвитку – вертикальна інтеграція

Аналітики Lux Research виходять з того, що до 2035 року ціна на сонячні модулі з сьогоднішніх 3,89 долара США на кінець 2015 року впаде до 1,87 долара. З 2023 року це надасть додаткову фінансову привабливість для інвестицій в системи зберігання електроенергії, прогнозують бостонські аналітики ринку. «Якщо ринок сонячних модулів з системами зберігання електроенергії збільшиться, то ця динаміка посилиться також в інших галузях», говорить Космін Ласлау (Cosmin Laslau), провідний аналітик компанії Lux Research. Він є відповідальним редактором актуального дослідження бізнес-моделі для сонячних модулів. В цьому дослідженні, бостонці намагались визначити, в якому випадку вигідно інтегрувати децентралізований сонячний модуль. «Буде посилена вертикальна інтеграція між сонячною-та енергозберігаючою промисловістю», пояснює Ласлау свою оптимістичну оцінку. Перші ознаки цієї вертикальної інтеграції ми вже можемо спостерігати. Так наприклад ми бачимо тісну співпрацю виробника систем зберігання електроенергії компанії Stem з виробником сонячних модулів Sunpower. Схоже партнерство ми бачимо на прикладі Green Charge Networks та Sunedison, а також компаній Sonnen – колишня назва Sonenbatterie – та Sungevity. First Solar – виробник сонячних модулів та реалізатор великих сонячних парків – нещодавно увійшов до складу Younicos, провідного розробника систем акумулювання великої ємності. «Крім того буде з’являтись все більше нових фінансових можливостей, зокрема прискориться перерозподіл електроенергії на ринку зберігання електроенергії між комунами», - повідомляє Ласлау передбачаючи нові бізнес-моделі.

Іновації відділять зерна від плевел

Ринок зберігання електроенергії не є зрілим. Між тим вони вже розвились до такого стану, коли вже просто недостатньо просто під’єднати акумулятори до системи. «Провідні виробники сонячних модулів такі, як Solarcity та інші, надають також послугу клієнтського менеджменту, що в результаті також сприяє розвитку систем зберігання електроенергії», описують ситуацію бостонські аналітики. «Інші системи такі, як Sunverge можуть постійно підтримувати дистанційне керування в будинках користувачів, також програмне забезпечення компанії Sonnen може аналізувати погодні дані, тим самим оптимізувати використання електроенергії сонячних модулів та акумуляторів».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: