Розвиток альтернативних технологій через спільні дії

Варто звернути увагу на те, як в сусідній Польщі, розвиваються нові інноваційні підприємства. Польща вже впевнено працює в європейській системі підтримки розробок, котрі потрібні в усіх галузях, а особливо в енергетичній. Цей варіант розвитку господарки країни створює нові робочі місця, нові ефективні технології, звертає увагу інших країн на цікаві та корисні науково-технічні рішення, котрі створюють інноватори.

Великий розвиток отримала система роботи Кластерів, котрі поєднують різносторонні організації для вирішення відносно вузьких проблем або для розвитку певної галузі.
                                               
Кількість Кластерів стала такою, що вже ведеться організований облік і допомога для зручного пошуку відповідної структури. 
Створена інтерактивна Карта Кластерів. На кінець першого півріччя 2014 року на ній зафіксовано 143 Кластери, котрі працюють на теренах Польщі.
Зручний пошук дозволяє скористатися двома мовами, польською та англійською. В базі даних є інформація про вид діяльності, про співпрацю з закордонними організаціями, про інфраструктуру. Вказані відомості про інтернет-сторінки фірм.

Одним з енергетичних Кластерів є Люблінський Екоенергетичний Кластер (www.fundacja.lublin.pl). Основним напрямком діяльності є відновлювальна енергетика. 

В цей кластер входять 31 підприємство, 3 наукові організації, 3 інституції підтримки бізнесу. Більшість з них невеликі – до 9 осіб. Є 4 організації з кількості працівників понад 50 осіб.

Використовують 3 дослідницькі центри, 5 спеціалізованих лабораторій, 6 конференцзалів.

Багато учасників мають в своїй назві приставку «еко», частина «енергія», є «вітер», «сонце». Учасником є й Інститут Відновлювальної енергії.
Українським організаціям варто взяти корисний досвід Польщі, щоб швидше і впевненіше входити в європейський ринок з інноваційними рішення в сфері альтернативної та відновлювальної енергії.

Опрацьовано Центром енергозбереження Львівського ЦНІІ.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка