Розвиток ВДЕ обмежить роль США як енергетичного партнера Європи, віддавши першість Африці

Цілком можливо, що найближчими роками Африка може потіснити США у «енергетичному лідерстві». Фахівці Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) обережні з оптимістичною налаштованістю стосовно ролі газу в майбутній енергетичній структурі Європи, але вже зараз вони очікують, що імпорт енергоносіїв здебільшого відбуватиметься з Африки, а не зі Сполучених Штатів, як це планувалося раніше, повідомляє інформаційно-аналітичний ресурс «Українська енергетика»

Наразі 90% сланцевого газу видобувається в Північній Америці. Однак, в МЕА доволі скептично ставляться до потенціалу США в імпорті газу і вважають, що з двох країн саме Африка, швидше за все, стане надійним партнером у постачанні енергоносіїв до Європи: «Ми вважаємо, що Африка відіграватиме більш значну роль в експорті в Європу, ніж Північна Америка. Енергосистема США, як і раніше, залишається залежною від вугілля». 

Успіх розвідки на шельфі Східної Африки зробило регіон потенційним постачальником газу. За останні п'ять років 30% нових світових нафтових і газових родовищ були відкриті саме в Африці, наголошують в МЕА. В Агентстві підкреслюють, що нещодавні відкриття в Мозамбіку і Танзанії можуть принципово змінити світові ринки.

Причиною таких висновків стала активізація Білого Дому щодо розвитку відновлюваних джерел енергії в Сполучених Штатах. 

«Адміністрація президента США Барака Обами нещодавно оголосила про низку заходів в екологічній політиці, спрямованих на зниження викидів вуглекислого газу на електростанціях і викидів метану, а це означає, що для заміни вугілля США буде необхідний сланцевий газ для внутрішнього використання, що значно обмежуватиме експорт», - вважають в Міжнародному енергетичному агентстві. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: