«Розумний» душ економить воду і веде її облік на смартфоні

Під час 10-хвилинного купання в душі в середньому витрачається 90 літрів води. Спеціальні економні насадки можуть дещо скоротити витрати води, але підрахувати скільки її було використано досить важко. «Розумний» душ Hydrao на початку січня цього року представлений на міжнародній виставці побутової електроніки (CES). Hydrao отримав свою назву на честь невеликого острова в Егейському морі, що страждає на брак питної води. "Розумний" душ не лише економить воду, а й дозволяє рахувати її витрати за допомогою смартфону. Причому, під час роботи душ не використовує електроенергію.

Hydrao виконаний у вигляді білої насадки для душу з вбудованою LED-підсвіткою. «Розумний» душ підійде для будь-якого стандартного душового шланга і йому не потрібні батарейки. Підзаряджається він за допомогою невеликої гідротурбіни, що використовує енергію проточної води. Її достатньо, щоб підтримувати Bluetooth-з'єднання з iPhone чи iPad та забезпечувати підсвічування.

Саме завдяки вбудованим світлодіодним лампочкам можна дізнатися, скільки води вже витрачено: встановивши попереджувальні інтервали – наприклад, 40, 60 чи 80 літрів води. При досягненні кожного з цих позначень, душ світитиметься трьома різними кольорами – зеленим, синім чи червоним.

Цікаво, що кілька користувачів душу можуть встановити різні профілі у мобільному додатку, щоб слідкувати за витратами води. У такий спосіб можна мотивувати всю родину економити воду. Крім того, встановивши такі «розумні» душі в готелях, спортзалах чи басейнах можна привернути увагу до проблеми економії води багатьох людей.

Замовити душ можна на сайті компанії http://www.hydrao.fr/en/. Його вартість – 99 доларів.

До теми

Проблема нестачі чистої води залишається однією з найгостріших у світі. Згідно з даними ЮНІСЕФ, 663 мільйони людей вживають воду, що є небезпечною для життя. До середини XXI століття близько 4 мільярдів людей житимуть в умовах браку води, тому над її економним використанням треба замислитися вже зараз.

В Америці одна людина в середньому витрачає 300 літрів води на день. Для порівняння – в Малаві родина з шести чоловік використовує 120 літрів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка